Sukces naszych uczniów w konkursie Program TalentowiSKO!

Konkurs organizowany w ramach Programu TalentowiSKO cieszył się wyjątkowym zainteresowaniem. Do rywalizacji stanęło ponad 85 szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski.

Zadanie polegało na zgłoszeniu do konkursu „Inkubator szkolnych biznesów” pomysłu na własny biznes. Jak pokazały przesłane prace, pomysły wyszły spod „pióra” zdolnych, młodych ludzi, którymi kieruje pasja i twórcze myślenie.

Z przyjemnością informujemy, że w ramach programu TalentowiSKO na szczeblu krajowym Komisja Konkursowa przyznała nagrodę w kategorii szkoły ponadgimnazjalne za zajęcie I miejsca na etapie regionalnym oraz III miejsca na szczeblu krajowym uczniom naszego Liceum. „Biznesowym talentem” błysnęli Karol Dyrek oraz Adam Kagan  działający pod patronatem Banku Spółdzielczego w Limanowej. Również na szczeblu regionalnym swoimi osiągnięciami mogą się poszczycić uczennice naszego Liceum- Kinga Filipek i Magdalena Wańkowicz, które zajęły II miejsce na szczeblu regionalnym. Uroczyste wręczenie nagród laureatom odbyło się w Banku Spółdzielczym w Limanowej  23 czerwca 2014 roku.

Program TalentowiSKO jest rozszerzeniem dotychczasowych działań Banków Spółdzielczych realizowanych w ramach Szkolnych Kas Oszczędności. Jego celem jest rozwijanie talentów wśród dzieci i młodzieży poprzez promowanie dobrych nawyków w zakresie oszczędzania i przedsiębiorczości. Program uczy również pozytywnego myślenia o pieniądzu. Objęci są nim uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych w całej Polsce. Uczniowie biorący udział w Programie TalentowiSKO mogli uczestniczyć również w ogólnopolskich konkursach z zakresu oszczędzania, w których do wygrania były atrakcyjne nagrody.

źródło: Bank Spółdzielczy w Limanowej
23 czerwca 2014

Partnerzy

Instytucje i firmy współpracujące z 1 LO w Limanowej.

MEN
CKE
OKE
KO
Starostwo Powiatowe
UM
Parafia MBB Limanowa
UP
AGH
UP JP2
Skip to content