Spotkanie z Łukaszem Jemiołą i jego muzyką

Spotkanie z Łukaszem Jemiołą miało szczególny charakter. Jeszcze niedawno był uczniem naszego Liceum, a dziś jest osobą popularną i uznaną w środowisku artystycznym. Wszystko to za sprawą sukcesu odniesionego przez Łukasza w październiku 2009 roku. Na 45 Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie zdobył I miejsce oraz nagrodę dziennikarzy.

Spotkanie zorganizowała Pani Profesor Beata Jonarska, która była jego wychowawczynią i nauczycielką języka polskiego. I właśnie swoje szkolne „szczenięce lata” Łukasz wspominał z wielkim sentymentem i opowiadał młodszym kolegom ciekawe historyjki, które przeplatał piosenkami.
Akompaniując sobie na gitarze zaśpiewał znane wszystkim utwory Boba Dylana i „Beatlesów”, a także dwie piosenki, którymi zdobył uznanie Jury festiwalu w Krakowie. Pierwsza z nich to nastrojowa kompozycja Łukasza do słów tekstu Katarzyny Piątkowskiej- „Gdy dziewczyna idzie spać”, druga- „Smutna piosenka o bólu egzystencji”- to utwór łączący w sobie humor i refleksje (oczywiście egzystencjalne). Łukasz powiedział też o swojej wielkiej fascynacji piosenką przedwojenną, która zaowocowała niezwykle ciekawymi aranżacjami tych utworów. Na prośbę młodzieży zaśpiewał znany standard „Bal na Gnojnej” i , ku swemu zdziwieniu, otrzymał gromki aplauz. Spotkanie z Łukaszem Jemiołą było dla wszystkich, zarówno uczniów, jak i uczących go przed laty nauczycieli, wielkim przeżyciem- godziną wspomnień, wzruszeń, godziną pięknej muzyki w wykonaniu „czarodzieja głosu”.
11 lutego 2010

Partnerzy

Instytucje i firmy współpracujące z 1 LO w Limanowej.

MEN
CKE
OKE
KO
Starostwo Powiatowe
UM
Parafia MBB Limanowa
UP
AGH
UP JP2
Skip to content