Moja Polska- akademia z okazji Święta Niepodległości

W przeddzień Święta Niepodległości w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia przygotowana przez Panią profesor Annę Trojanowską i nowych adeptów grupy teatralnej ORKAN Na ugorze.


Widowisko artystyczne pt. „Moja Polska” było utrzymane w oryginalnej, nowoczesnej konwencji. Artyści poprzez wykorzystanie współczesnych technik tanecznych i tekstów utworów muzycznych chcieli odnaleźć odpowiedź na dręczące ich pytania: jaka jest dzisiejsza Polska? Czym jest patriotyzm? Jak odnosić się do tragicznej historii narodu? Co to znaczy być Polakiem? Głos młodego pokolenia nie udziela jednoznacznej odpowiedzi; współczesny patriotyzm to trudna miłość, często temat nazbyt przesycony polityką, mało „poetycki”, obecny najczęściej w muzyce hip-hopowej. Uświadomienie sobie jednak tego, iż „żyć nam przyszło, w wolnym kraju nad Wisłą” pozwala spojrzeć optymistycznie w przyszłość. Trzeba pamiętać, że dzięki historii, literaturze, sztuce Naród Polski nie zamienił się w bezimienny kraj. Młodzi artyści bardzo sugestywnie, za pomocą różnych środków wyrazu oddali to, co zamyka się w tytule przedstawienia-…ich Polskę.
Podczas całej uroczystości panowała podniosła, pełna refleksji atmosfera. To przejmujące widowisko było cenną lekcją patriotyzmu, pochwałą wolności, ale też wrażliwości, która pomaga docenić wysiłki młodych ludzi w budowaniu nowej rzeczywistości.
10 listopada 2010

Partnerzy

Instytucje i firmy współpracujące z 1 LO w Limanowej.

MEN
CKE
OKE
KO
Starostwo Powiatowe
UM
Parafia MBB Limanowa
UP
AGH
UP JP2
Skip to content