W Dniu Nauczyciela Starosta nagrodził pedagogów i uczniów

Dzień Edukacji Narodowej jest okazją do składania nauczycielom życzeń i gratulacji, a także nagradzania tych , którzy wyróżnili się w pracy pedagogicznej i wychowawczej.

15. 10. 2010 roku gościliśmy w szkole władze Starostwa Powiatowego w Limanowej. W dniu święta nauczycieli Pan Starosta Jan Puchała uhonorował nagrodami nie tylko pedagogów, ale również uczniów, którzy w roku szkolnym 2009/2010 osiągnęli najwyższe wyniki w nauce. To dowód uznania za ich trud i wytrwałość w zdobywaniu wiedzy.
Starosta Limanowski dziękował wszystkim pracownikom szkoły za ich wkład w rozwój młodzieży, a wszystkim młodym ludziom życzył powodzenia, odnoszenia dalszych sukcesów i wiary w siebie.
Stypendia za wyniki w nauce otrzymali:
1. Artur Hanula
2. Justyna Puch
3. Dominika Śliwa
4. Katarzyna Ryś
5. Joanna Hejmej
6. Agnieszka Siciarz
Święto Edukacji Narodowej było obchodzone w naszej szkole w sposób szczególny. Oprócz kwiatów i życzeń, grupa utalentowanej młodzieży, pod kierunkiem mgr Beaty Jonarskiej, przygotowała niezwykły Koncert Życzeń dla zacnego kolegium profesorskiego. Licznie zgromadzona publiczność: nauczyciele, uczniowie, pracownicy szkoły i zaproszeni goście z nieskrywanym zachwytem podziwiali umiejętności taneczne, aktorskie, kabaretowe i wokalne młodych artystów ( począwszy od piosenki francuskiej, przez rap po…ostre, rockowe brzmienie!) Uwagę zwracała także piękna dekoracja i …zaskakujące prezentacje multimedialne. W doskonale opracowanym scenariuszu nie brak było przezabawnych odniesień do naszej szkolnej codzienności- powiedzonek nauczycieli, odwiecznych walk o lepsze oceny ze sprawdzianów i błyskotliwych zestawień terminologii naukowej i jej przydatności w życiu. Niekwestionowanym hitem był „Hymn matematyków” i roztańczona lekcja wychowania fizycznego. Każde wystąpienie młodych artystów spotykało się z aplauzem braci uczniowskiej i niekłamanym zachwytem nauczycieli. Najdłużej oklaskiwani byli „przewodnicy” po naszej szkolnej rzeczywistości- Mateusz Odziomek i Maciej Biedroń. Ich przezabawne komentarze na temat pedagogów i nauczanych przedmiotów, przekomarzanie się z dyrekcją, obdarowanie limanowskich „Bobów- Budowniczych”- pana starosty Jana Puchały i pana dyrektora Stanisława Szewczyka niezbędnym sprzętem- koparką i betoniarką- wprawiły widzów w radosny nastrój.
Trzeba przyznać, że tegoroczny Dzień Edukacji Narodowej był prawdziwym świętem szkoły.
15 października 2010

Partnerzy

Instytucje i firmy współpracujące z 1 LO w Limanowej.

MEN
CKE
OKE
KO
Starostwo Powiatowe
UM
Parafia MBB Limanowa
UP
AGH
UP JP2
Skip to content