W III edycji finału konkursu EDURING nasza młodzież po raz trzeci najlepsza!!!

20 czerwca 2012 w auli WSB-NLU w Nowym Sączu odbyła się gala finałowa konkursu Eduring. W konkursie edukacyjno-rozrywkowym brało udział osiem szkół z powiatów limanowskiego, gorlickiego i nowosądeckiego oraz z miasta Nowy Sącz. Celem konkursu była promocja przedsiębiorczości wśród młodych oraz kształtowanie relacji pomiędzy młodzieżą szkół ponadgimnazjalnych

Aby zakwalifikować się do finału, uczniowie musieli wziąć udział w cyklu wykładów kończących się zmaganiami konkursowymi. Do finału zakwalifikowały się trzy szkoły z najlepszymi wynikami: Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. ks. prof. Józefa Tischnera w Limanowej, I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Orkana w Limanowej oraz Zespół Szkół nr 1 im. Ignacego Łukasiewicza w Gorlicach.

Konkurs finałowy składał się z trzech etapów: etapu sportowego, prezentacji oraz quizu. W ostatecznej rozgrywce zespoły musiały zmierzyć się w zmaganiach sportowych, następnie zaprezentować przygotowaną wcześniej prezentację biznesową, a na koniec wziąć udział w turnieju wiedzy z matematyki, j .polskiego, geografii, biologii, chemii, muzyki, sztuki, astronomii, sportu . Zespoły oceniało jury, w skaład którego wchodzili przedstawiciele Urzędu Miasta, Starostwa Powiatowego oraz WSB-NLU w Nowym Sączu. Pierwsze i trzecie miejsce przypadły szkołom średnim z naszego powiatu. Zwyciężył zespół reprezentujący nasze Liceum, który wystąpił w składzie: Małgorzata Olszewska, Agata Kowalczyk, Bogdan Marek, Michał Kurek (z klasy 1a1) i Maciej Bugajski( z klasy 2c1). Opiekunem zespołu była mgr Sylwia Stelmach. Drugie miejsce przypadło Zespołowi Szkół nr 1 im. Ignacego Łukasiewicza w Gorlicach, a najniższy szczebel podium zajęli uczniowie z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Ks. Prof. Józefa Tischnera. Wszyscy finaliści otrzymali nagrody rzeczowe, a nasze Liceum, jako zwycięzca, otrzymało także nagrodę dla szkoły.
20 czerwca 2012

Partnerzy

Instytucje i firmy współpracujące z 1 LO w Limanowej.

MEN
CKE
OKE
KO
Starostwo Powiatowe
UM
Parafia MBB Limanowa
UP
AGH
UP JP2
Skip to content