Debata – „Bezpieczeństwo młodzieży szkolnej”

24 października 2013 r w murach limanowskiego I Liceum im. Władysława Orkana odbyła się debata na temat – „Bezpieczeństwo młodzieży szkolnej- przeciwdziałanie współczesnym zagrożeniom”.

   Na debatę przybyło ponad  200 osób, a uczestnikami była młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych powiatu limanowskiego w tym Zespołu Szkół im. KEN w Tymbarku, Zespołu Szkół Nr 1 im. Józefa Piłsudskiego w Limanowej, Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Jana Pawła II w Limanowej, Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Ks. Prof. Józefa Tischnera w Limanowej.

   Organizatorami debaty byli – Anna Mruk dyrektor I Liceum Ogólnokształcącym w Limanowej wraz z Komendą Powiatową Policji w Limanowej, którą reprezentował  Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Limanowej  mł. insp. Tadeusz Stachak. 

   W debacie oprócz licznie zgromadzonych uczniów udział wzięli także przedstawiciele lokalnych instytucji, w tym także powiatu limanowskiego; Mieczysław Uryga Członek Zarządu Powiatu Limanowskiego, Artur Krzak Dyrektor Wydziału Edukacji i Sportu, Justyna Tokarczyk kierownik Biura Promocji Kultury i Turystyki w Starostwie Powiatowym w Limanowej. 

   Ze strony Komendy Powiatowej Policji w spotkaniu udział wzięli Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Limanowej  mł. insp. Tadeusz Stachak, podkomisarz Jacek Lis Naczelnik Wydziału Kryminalnego, podinsp. Mieczysław Wojtas Naczelnik Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego, Zygmunt Gortal Z-ca Naczelnika Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego, Karolina Bukowiec  z Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego, Zespół ds. nieletnich, asp. sztab. Maria Szubryt, Krzysztof Jabłoński , dzielnicowy Miasta Limanowa, a także sierżant sztab. Marcin Kuc, który odpowiadał na pytania z zakresu przestępczości internetowej. 

   Dodatkowo w debacie udział wzięli; Jerzy Stochel dyrektor ZSZ Cechu Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Limanowej,  Sylwia Stelmach Z-ca dyrektora I LO w Limanowej, Bolesław Garcarz z UM Limanowa, a także  Paweł Jędrzejek z UG Limanowa.

   Spotkanie rozpoczął Oficer Prasowy KPP Limanowa asp. Stanisław Piegza, który przedstawił sprawozdanie z działań policji w obszarze przestępczości internetowej i narkomanii na terenie działania Komendy Powiatowej Policji w Limanowej, jak podkreślił – W świetle policyjnych statystyk w porównaniu z ubiegłym rokiem przestępczość na terenie powiatu limanowskiego zmalała.

   Następnie głos zabrał  mgr Tomasz Zacłonawykładowca Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej Nowym Sączu, który przybliżył temat czym są w dzisiejszych media, a także jakie niosą za sobą szanse, ale także zagrożenia.Po wykładzie odbył się panel dyskusyjny podczas którego przedstawiciele młodzieży zadawali ekspertom pytania. Podczas spotkania oprócz licznych pytań dotyczących zarówno pracy policji, jak i współpracy z innymi instytucjami, uczestnicy spotkania wypełnili także ankiety związane z oceną debaty. Podczas spotkania zarówno sam Komendant, jak i obecni policjanci starali się wyczerpująco odpowiadać na wszystkie pytania.

   Celem debaty było podniesienie świadomości społecznej w zakresie szans i zagrożeń jakie niosą ze sobą media, ale jej celem było wypracowywanie wspólnych propozycji rozwiązań zmierzających do wzrostu poczucia bezpieczeństwa młodzieży na terenie powiatu limanowskiego.
24 października 2013

Partnerzy

Instytucje i firmy współpracujące z 1 LO w Limanowej.

MEN
CKE
OKE
KO
Starostwo Powiatowe
UM
Parafia MBB Limanowa
UP
AGH
UP JP2
Skip to content