Spektakl teatralny „ Blogerka”

Dnia 2 kwietnia 2014 uczniowie klas II uczestniczyli w spektaklu teatralnym pt. „Blogerka”, który odbył się w ramach programu Zintegrowanej Polityki Bezpieczeństwa.

Spektakl ten to opowieść o brutalizacji świata, w którym dorasta młodzież. Młody człowiek musi sprostać oczekiwaniom dorosłych. Niepowodzenia wywołują coraz większą frustrację. Brak zrozumienia ze strony najbliższych jest powodem poszukiwania akceptacji wśród grupy rówieśniczej. Sposobem na zwrócenie na siebie uwagi w grupie staje się agresja. Emocje i chęć zemsty wywołują eskalacje przemocy. W tej sytuacji pozornie najprostsze rozwiązania okazują się ślepą uliczką. Człowiek niewiedzący gdzie szukać pomocy, podejmuje często najgorsze z możliwych decyzji.

„Blogerka” to spektakl wskazujący, jak istotne w budowaniu prawidłowych relacji międzyludzkich jest rozwijanie poczucia empatii. Uczy kształtowania umiejętności społecznych, takich jak rozwiązywanie konfliktów i opieranie się naciskom ze strony otoczenia. Pokazuje jak ważna jest umiejętność asertywnego wyrażania własnych myśli, uczuć i emocji. Wskazuje, gdzie należy szukać pomocy w sytuacjach zagrożenia przemocą, i jak zachować się będąc jej świadkiem lub ofiarą.
Po spektaklu odbyła się prelekcja dotycząca zagrożeń płynących ze współczesnych mediów.

Spektakl i prelekcja przygotowane zostały przez Impresariat Artystyczny INSPIRACJA z Krakowa.

2 kwietnia 2014

Partnerzy

Instytucje i firmy współpracujące z 1 LO w Limanowej.

MEN
CKE
OKE
KO
Starostwo Powiatowe
UM
Parafia MBB Limanowa
UP
AGH
UP JP2
Skip to content