Spotkanie z policją dla klas pierwszych

Dnia 24 marca 2014 r w naszym LO odbyło się spotkanie dla klas pierwszych z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji w Limanowej z Panią Asp. Maria Szubryt, Panią Karoliną Bukowiec i panią Jolanta Mól. Spotkanie odbyło się w ramach Programu Zintegrowanej Polityki Bezpieczeństwa. Taką możliwość dla pierwszoklasistów zorganizowała pani pedagog Kinga Janczy.

Uczniom bardzo barwnie i obrazowo przekazano informacje na tematy związane z odpowiedzialnością karną. Między innymi pani Aspirant wytłumaczyła różnice między zagadnieniem bycia małoletnim, a nieletnim, czym jest i jak się objawia demoralizacja, jakie są konsekwencje danych czynów popełnianych najczęściej przez młodych ludzi wchodzących w dorosłe życie. Uczniowie dowiedzieli się również, że jak coś się złego zrobiło nie można tego już wymazać i ten epizod „ciągnie się” za nami przez całe życie. 45 Minutowy mini-wykład został posumowany apelem, aby młodzi ludzie myśleli, co robią, jak się zachowują i jakie skutki mogą spowodować swoim nierozważnym działaniem.

Uczniowie z wielką uwagą słuchali słów przestrogi i mamy nadzieję, że zapadły one bardzo głęboko i będą przypominać i przestrzegać przed potencjalnymi wykroczeniami. Co będzie można potwierdzić zaświadczeniem o karalności z upragnioną pieczątką „Nie figuruje”.
24 marca 2014

Partnerzy

Instytucje i firmy współpracujące z 1 LO w Limanowej.

MEN
CKE
OKE
KO
Starostwo Powiatowe
UM
Parafia MBB Limanowa
UP
AGH
UP JP2
Skip to content