Z Limanowej do Berlina

W dniach 29.05- 31.05.2014 uczniowie klasy 2A i 2D wzięli udział w rekreacyjno-edukacyjnej wycieczce do Niemiec. Młodzież naszego Liceum odwiedziła zarówno nowoczesny Berlin, jak i malownicze Drezno.

W programie zwiedzania znalazła się także „Tropical Island”– największa europejska imitacja wyspy, na której można się było zrelaksować, przespacerować lasem tropikalnym czy popływać w rajskiej lagunie. Odważni mogli skorzystać z największych w Niemczech kompleksów zjeżdżalni wodnych.

W czasie pobytu w stolicy Niemiec nasi uczniowie zwiedzili Muzeum Pergamonu, w którym znajduje się słynny ołtarz z Pergamonu oraz babilońska Brama Isztar. Byli także na Placu Poczdamskim i w dzielnicy rządowej Reichstagu. Każdy  uczestnik wycieczki zrobił sobie pamiątkowe zdjęcie pod Bramą Brandenburską. Uczniowie zobaczyli również: Muzeum Holokaustu, Uniwersytet Humboldta oraz Neue Wache , w którym znajduje się znana każdemu Niemcowi wzruszająca rzeźba matki trzymającej na rękach umierającego syna.

Trzeciego dnia wycieczki  zwiedziliśmy Drezno, podziwiając m.in. Stare Miasto, Pałac Królów i Elektorów, Katedrę św. Trójcy, Pałac Taschenberg  i Protestancki Kościół Matki Bożej. Mieliśmy także niepowtarzalną okazję przeprowadzenia doświadczeń w  interaktywnym Muzeum Higieny, które prezentuje biologiczne, chemiczne i fizjologiczne aspekty ciała człowieka.

Wycieczka  była niesamowitym przeżyciem dla wszystkich uczestników. Każdy  przywiózł z niej nie tylko pamiątki, ale przede wszystkim wspaniałe wspomnienia, które na pewno pozostaną w  pamięci przez długie lata.
31 maja 2014

Partnerzy

Instytucje i firmy współpracujące z 1 LO w Limanowej.

MEN
CKE
OKE
KO
Starostwo Powiatowe
UM
Parafia MBB Limanowa
UP
AGH
UP JP2
Skip to content