Honorata Leśniak z kl. 1G wśród laureatów konkursu recytatorskiego

Już po raz kolejny odbył się Powiatowy Przegląd Poezji i Piosenki Patriotycznej oraz Międzyszkolny Konkurs Recytatorski ,,Jan Paweł II jako artysta” organizowany przez ZSTiO w Limanowej.

Jak w poprzednich edycjach konkursu, uczniowie mieli za zadanie zaprezentować wybrany utwór Jana Pawła II, tym razem o tematyce patriotycznej.

Tegoroczna edycja odbyła się 30 września w Limanowskim Domu Kultury. W konkursie wzięło udział 50 osób (młodzież gimnazjalna i licealna), a w jury zasiadali Ks. Jan Tomczyk, Barbara Piszczek, Michalina Słowiak oraz Leszek Mordarski, którzy nie mieli łatwego zadania, bowiem poziom reprezentowany przez uczestników był bardzo wysoki. Każdy z młodych artystów starał się oddać jak najlepiej emocje w prezentowanych utworach oraz wyrazić przesłanie tekstów naszego Wielkiego Rodaka- Papieża.

Nasze Liceum reprezentowało trzech uczniów z klasy 1G. Sukces odniosła Honorata Leśniak, która zajęła II miejsce.
Uczniowie otrzymali piękne książki i pamiątkowe dyplomy .

Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Warto brać udział w takich konkursach nie tylko ze względu na nagrody, ale też po to, aby oddać swego rodzaju hołd Poezji i Ojczyźnie.

30 września 2014

Partnerzy

Instytucje i firmy współpracujące z 1 LO w Limanowej.

MEN
CKE
OKE
KO
Starostwo Powiatowe
UM
Parafia MBB Limanowa
UP
AGH
UP JP2
Skip to content