Informacja o zakończeniu organizacji Konkursu kolęd i Pastorałek

Pragniemy poinformować, że Powiatowy Konkurs Kolęd i Pastorałek, w którym brali udział uczniowie szkół z powiatu limanowskiego, nie będzie już organizowany przez I Liceum Ogólnokształcące. Podjęcie tej decyzji było bardzo trudne, bowiem konkurs odbywał się co roku od 18 lat, był ważnym wydarzeniem kulturalnym dla naszego powiatu, gdyż pielęgnował przepiękną tradycję wspólnego kolędowania.

Niestety, przygotowanie tak dużej imprezy przerosło możliwości finansowe, organizacyjne, logistyczne i czasowe naszej szkoły – jej uczniów  i nauczycieli.   Nadmieniamy, że obecny trzyletni okres nauki w liceum wymaga od uczniów i nauczycieli maksymalnego wykorzystania czasu pracy, jak również ukierunkowania wszystkich działań szkoły na czynności mające na celu właściwe przygotowanie do matury oraz realizację celów edukacyjnych IV etapu nauczania. Bardzo dobre wyniki maturalne gwarantujące uczniom wstęp na wymarzone kierunki studiów i dobre funkcjonowanie na rynku pracy, muszą być naszym priorytetem. W tej sytuacji zwróciliśmy się z prośbą o organizację tego konkursu do różnych instytucji zajmujących się działalnością kulturalną. Niestety uzyskaliśmy odpowiedź odmowną.

          Mając w pamięci wieloletnią znakomitą współpracę ze szkołami z całego powiatu,  serdecznie dziękujemy za zaangażowanie nauczycieli i uczniów, znakomity poziom prezentowany podczas wystąpień konkursowych, chęć kultywowania tej pięknej tradycji śpiewania kolęd i pastorałek, a także rozwijanie uzdolnień wychowanków. W ciągu kilkunastu lat trwania konkursu na scenie Limanowskiego Domu Kultury zaprezentowało się wielu uzdolnionych wokalnie i muzycznie uczniów, odkryto wiele niezwykłych talentów.

          Mamy nadzieję, że zostaną one zauważone i znajdą właściwe uznanie podczas Gminnych Przeglądów Kolędniczych, Konkursów Szopek, czy innych imprezach tego typu.

Z poważaniem
Organizatorzy
28 października 2014

Partnerzy

Instytucje i firmy współpracujące z 1 LO w Limanowej.

MEN
CKE
OKE
KO
Starostwo Powiatowe
UM
Parafia MBB Limanowa
UP
AGH
UP JP2
Skip to content