Nauka ortografii polskiej z programem Insta.Ling skuteczna i przyjemna

44 uczniów z klas:1E, 1G, 2D i 2F uczestniczy w nowatorskim programie nauki ortografii w ramach projektu Insta.Ling. Uczniowie każdego dnia wykonują sesję, na którą składa się 15 słów zawierających ortograficzne pułapki.

Młodzież nie tylko powtarza i utrwala poprawną pisownię w ojczystym języku, ale też poznaje znaczenie wyrazów, ich synonimy oraz słowa zaczerpnięte z obcych języków.

Uczestnictwo w programie daje uczniom nie tylko możliwość opanowania trudnej polskiej ortografii, ale też uczy systematyczności i obowiązkowości. Warto podkreślić, że kilku uczniów przez cztery miesiące trwania IV edycji Insta.Lingu nie opuściło ani jednego dnia ćwiczeń. Nauka ortografii w systemie Insta.Ling nie jest dla ucznia wielkim obciążeniem, gdyż wykonanie jednej sesji trwa około 4. minut, przyczynia się natomiast do wzbogacenia ich słownictwa oraz umiejętności poprawnego pod względem ortograficznym pisania.

W naszym Liceum metodę nauki ortografii z programem Insta.Lingu wprowadziła mgr Beata Jonarska, która codziennie dodaje do bazy słówek kolejne wyrazy,  kontroluje systematyczność pracy uczniów oraz osiągane przez nich oceny tygodniowe i miesięczne. Wielu uczniów już teraz zadeklarowało chęć uczestniczenia w kolejnej edycji programu.

Adres strony: www.instaling.pl
12 czerwca 2015

Partnerzy

Instytucje i firmy współpracujące z 1 LO w Limanowej.

MEN
CKE
OKE
KO
Starostwo Powiatowe
UM
Parafia MBB Limanowa
UP
AGH
UP JP2
Skip to content