„Ogólnopolski Głos Profilaktyki 2015”

1 czerwca 2015 roku w naszej szkole odbył się Ogólnopolski Głos Profilaktyki współorganizowany przez Powiatową Komendę Policji w Limanowej. W happeningu uczestniczyli uczniowie wszystkich klas pierwszych, którzy na tę okazję przygotowali transparenty głoszące hasła profilaktyczne, wiodące w tegorocznej edycji wydarzenia.

W akcji uczestniczyli  przedstawiciele KPP w Limanowej: Pani Iwona Pawlik- sierż. asystent Zespołu ds. Nieletnich i Patologii  oraz asp. Stanisław Piegza-  Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Limanowej.

Celem wydarzenia było symboliczne zjednoczenie ludzi w całym kraju w trosce o to, aby alkohol, narkotyki, dopalacze oraz przemoc nie odbierały wolności życia. W tym samym czasie w całym kraju miał bowiem miejsce tzw. „Zryw Wolnych Serc”- serc wolnych od uzależnień, obojętności wobec drugiego człowieka i przemocy. Wykonywany przez 60 sekund wspólny gest bicia serca miał być zachętą do wspólnych działań i uwrażliwienie  na krzywdę drugiego człowieka.

Podczas wydarzenia uczniowie zaprezentowali także wykonane przez siebie transparenty
z hasłami profilaktycznymi. Wspólnie z młodzieżą interpretowaliśmy je szukając pozytywnych rozwiązań. Zwrócono także uwagę, iż profilaktyka społeczna to nie tylko przeciwdziałanie i zapobieganie zachowaniom ryzykownym, ale także szukanie w sobie pozytywnych zasobów- cech charakteru, które mogą niwelować tendencje do niewłaściwych zachowań.

Asp. Stanisław Piegza przygotował dla młodzieży wykład dotyczący uzależnień od substancji psychoaktywnych.

Dziękujemy współorganizatorom za przygotowanie happeningu, a uczniów zachęcamy do aktywnych działań na rzecz drugiego człowieka i dbania o własny, prawidłowy rozwój.
1 czerwca 2015

Partnerzy

Instytucje i firmy współpracujące z 1 LO w Limanowej.

MEN
CKE
OKE
KO
Starostwo Powiatowe
UM
Parafia MBB Limanowa
UP
AGH
UP JP2
Skip to content