„Poprzez poznanie do umiłowania”

28 maja 2015r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Starej Wsi odbył się Finał Powiatowego Konkursu Wiedzy o Ignacym Łukasiewiczu pod hasłem „Poprzez poznanie do umiłowania”.

Organizatorem była Gminna Biblioteka Publiczna w Starej Wsi wraz z filiami. Konkurs odbył się dzięki dobrze napisanemu projektowi i otrzymanej dotacji z Fundacji PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza w Warszawie.

Konkurs zorganizowany został w 5 kategoriach: dzieci ze szkół podstawowych, młodzież z gimnazjum, młodzież ze szkół średnich, studenci oraz dorośli. W finale wzięło udział blisko 40 uczestników.

Po zapoznaniu się ze wszystkimi pracami jury ogłosiło wyniki. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych na podium znalazły się aż  dwie nasze  uczennice.

I miejsce:
Katarzyna Więcek – kl.1G I LO Limanowa
opiekun merytoryczny mgr Beata Jonarska

II miejsce:
Lidia Sarata – kl.1E
opiekun merytoryczny p. Anna Wiktor (Biblioteka Publiczna w Rupniowie)

III miejsce:
Natalia Ptak – kl.1G I LO Limanowa
opiekun merytoryczny mgr Beata Jonarska

W trakcie trwania konkursu uczestnicy mieli okazję obejrzeć prezentację na temat Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego w Bóbrce, którą przedstawił pracownik Działu Historycznego p. Michał Górecki.

Zwycięzcy otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe. Każdy z uczestników weźmie także udział 17 czerwca br. w wycieczce krajoznawczej do Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego im. Ignacego Łukasiewicza w Bóbrce.

Zwyciężczyniom serdecznie gratulujemy!
28 maja 2015

Partnerzy

Instytucje i firmy współpracujące z 1 LO w Limanowej.

MEN
CKE
OKE
KO
Starostwo Powiatowe
UM
Parafia MBB Limanowa
UP
AGH
UP JP2
Skip to content