Święto Patrona Szkoły

27.11. – w dniu urodzin Władysława Orkana- po raz pierwszy w naszym Liceum obchodziliśmy Święto Patrona Szkoły. Z tej okazji uczeń klasy 3e – Kamil Opioła- skomponował melodię do tekstu Orkana Wskazania dla synów Podhala. Utwór został odśpiewany na początku uroczystości przez szkolny chór męski. Mamy nadzieję, że stanie się on wkrótce oficjalnym hymnem naszego Liceum.

Następnie, w krótkiej prezentacji multimedialnej, uczniowie przedstawili najważniejsze informacje o życiu i twórczości „Piewcy Podhala”.

Duże wrażenie na widzach zrobiła recytacja wiersza napisanego przez córkę Orkana w wykonaniu Justyny Młynarczyk. Uczennica, ubrana w białą sukienkę, z białą różą w dłoni, w przejmujący sposób zinterpretowała tekst Chciałabym umrzeć młodo utalentowanej poetycko, zmarłej przedwcześnie, w wieku zaledwie 21 lat, Zosi Smreczyńskiej.

W drugiej części akademii uczniowie musieli wykazać się wiedzą o patronie szkoły. Kto uważnie słuchał prezentacji, ten nie miał problemów z odpowiedziami na zadawane pytania.

Następnie Szkolny Zespół Podhalański, ubrany w regionalne stroje, zaprezentował góralskie przyśpiewki o Orkanie przy akompaniamencie akordeonistki Sary Kaptur i skrzypaczek- Patrycji Zapalskiej i Eweliny Kurek.

Święto Patrona Szkoły było okazją do zaprezentowania przez uczniów swoich talentów. Mam talent  to konkurs, w którym nasi wspaniali licealiści mogli pokazać swoje niezwykłe umiejętności taneczne, wokalne, sportowe, muzyczne, literacki, a nawet… iluzjonistyczne. Zwycięzcą I edycji konkursu został Emil Szot, którego jury doceniło za żywiołowe wykonanie hip- hopowej wersji piosenki własnego autorstwa. II miejsce zajął Krzysztof Kapera, który oczarował publiczność i jury swoim aksamitnym głosem. III miejsce przyznano duetowi Konrad Tąta i Piotr Kurczab. Doceniono sprawność fizyczną, którą wykazał się Konrad, wykonując taniec break dance, i umiejętności żonglerskie piłką do koszykówki Piotrka. Furorę zrobił, startujący poza konkursem, „największy” człowiek naszego Liceum- Radek Ciągło. Wykonany przez niego „taniec brwi” rozbawił wszystkich do łez.

Święto Patrona Szkoły przygotowali uczniowie pod kierunkiem pań: Zofii Ociepki, Doroty Nawaleniec, Lucyny Wójtowicz i Beaty Jonarskiej.

27 listopada 2014

Partnerzy

Instytucje i firmy współpracujące z 1 LO w Limanowej.

MEN
CKE
OKE
KO
Starostwo Powiatowe
UM
Parafia MBB Limanowa
UP
AGH
UP JP2
Skip to content