Uczniowie z klasy 1A w finale międzynarodowego konkursu „ALIANTE 2015”

Michał Podgórni i Konrad Olchawa z klasy 1A awansowali do Finału 14 Międzynarodowego Konkursu „Aliante 2015”. Jest to konkurs przeznaczony dla uczniów szkół średnich interesujących się Sojuszem Północnoatlantyckim, polityką bezpieczeństwa oraz stosunkami międzynarodowymi.

W tym roku został przeprowadzony w 11 krajach, a głównym organizatorem jest Stowarzyszenie Jagello 2000 z Czech, zaś w Polsce „Aliante” koordynuje Stowarzyszenie Euro-Atlantyckie.

Konkurs składa się z dwóch rund krajowych, sprawdzających wiadomości merytoryczne z zakresu wiedzy o społeczeństwie, geografii oraz funkcjonowania organizacji międzynarodowych takich jak NATO i UE. 

Finał międzynarodowy odbędzie  w dniach od 28 czerwca do 3 lipca 2015 r. w bazach wojskowych na Litwie. Drużyny zostaną losowo połączone z drużynami z innych krajów, tworząc w ten sposób międzynarodowy team.  Będą rywalizować między sobą sprawdzając swoją wiedzę teoretyczną oraz zmierzą się z zadaniami sprawnościowymi przygotowanymi przez Siły Zbrojne Słowacji. Atrakcyjność tych zadań można ocenić oglądając zdjęcia z zeszłorocznego finału (zdjęcia pochodzą ze strony internetowej organizatora konkursu http://www.project-aliante.org/pl/page-galeria-zdjec/gallery-136-final/)

Drużyny, które zwyciężą w finale pojadą w sierpniu na tygodniową wycieczkę do Gruzji, gdzie będą miały możliwość zwiedzania baz wojskowych oraz poznania ważnych osobistości ze świata polityki, biznesu i wojskowości.

Uczniom gratulujemy i życzymy powodzenia w finałowych zmaganiach!
10 czerwca 2015

Partnerzy

Instytucje i firmy współpracujące z 1 LO w Limanowej.

MEN
CKE
OKE
KO
Starostwo Powiatowe
UM
Parafia MBB Limanowa
UP
AGH
UP JP2
Skip to content