XIX Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek

11 grudnia 2014 r. odbył się w naszym Liceum XIX Konkurs Kolęd i Pastorałek. Wzięło w nim udział 6. solistów i 4 zespoły (łącznie ponad 50 osób).

Występy oceniało jury w składzie:

Pani wicedyrektor Sylwia Stelmach
Pani Kinga Jurowicz
ks. Krzysztof Czyżowski
Pani Dorota Smoter

Komisja musiała podjąć trudną decyzję ze względu na wysoki poziom artystyczny prezentowany przez uczestników. Piękna dekoracja,  radosne treści zawarte w kolędowych pieśniach i miła  atmosfera wprawiły wszystkich w świąteczny nastrój. W trakcie obrad jury uczniowie zabawiali publiczność anegdotami i świątecznymi piosenkami.

Po burzliwych obradach poznaliśmy wyniki:

I miejsce zajęła Aleksandra Semerda z klasy 2G, która zaśpiewała kolędę„Cicha noc”

II miejsce zajął zespół „Gwiazdy Orkana” z klasy 2E.Wykonali oni pastorałkę „Złota Jerozolima”

III miejsce zajęła Klaudia Szubryt i Sara Kaptur z klasy 2G oraz Anna Smoter z klasy 1E. Zaprezentowały pastorałkę „Nie było miejsca dla Ciebie”

Przyznano również nagrodę specjalną dla zespołu „Jubilełusz” (cała klasa 2C wraz z wychowawcą), który zaśpiewał kolędę „Gdy się Chrystus rodzi” w konwencji gospel.

Organizatorem tegorocznego konkursu była pani Aneta Kulig, która zadbała  także o to, by każdy uczestnik otrzymał słodki upominek.

Duże zainteresowanie konkursem świadczy o tym, że nasi uczniowie chętnie kultywują tradycję śpiewania kolęd i pastorałek, która tak mocno zakorzeniona jest w naszej narodowej kulturze chrześcijańskiej i w polskiej obyczajowości.
11 grudnia 2014

Partnerzy

Instytucje i firmy współpracujące z 1 LO w Limanowej.

MEN
CKE
OKE
KO
Starostwo Powiatowe
UM
Parafia MBB Limanowa
UP
AGH
UP JP2
Skip to content