Artur Orzeł finalistą Olimpiady „Myśli Jana Pawła II”

W dniach 9-11 czerwca odbył się finał VIII Ogólnopolskiej Olimpiady „Myśli Jana Pawła II”. W tym roku hasłem konkursu było: „Głoście wartość rodziny!”.

  Uczestnicy musieli dokładnie zapoznać się z życiorysem polskiego papieża oraz jego nauczaniem dotyczącym rodziny, ochrony życia ludzkiego, nierozerwalności małżeństwa oraz powołania człowieka. Finał Olimpiady odbył się w Ciechanowcu na Podlasiu, w którym województwo małopolskie reprezentowało troje uczniów, w tym Artur Orzeł z klasy 2G.

  „Od dawna fascynowała mnie postać Jana Pawła II. Interesuje mnie Jego filozofia, nauczanie oraz niezwykle bogata biografia, obfitująca w różne ciekawe wydarzenia. Polski papież jest dla mnie wielkim autorytetem!” – mówi Artur Orzeł, który w Olimpiadzie zajął 10- te miejsce w Polsce i uzyskał tytuł finalisty.

  Na 718 uczestników to niezły wynik. Finałowe zmagania składały się z części pisemnej oraz ustnej. Uczniowie, pisząc test, a następnie odpowiadając przed komisją, musieli wykazać się precyzją oraz pewnością wypowiedzi, potwierdzoną konkretnymi przykładami z bardzo obszernej literatury (przemówień, encyklik, adhortacji, listów itp.)- dodaje olimpijczyk.

  Na uczestników finałowego etapu Olimpiady czekały również atrakcje, takie jak zwiedzanie muzeum rolnictwa w Ciechanowcu oraz udział w obchodach srebrnego jubileuszu powstania diecezji drohiczyńskiej, w których brali udział najważniejsi członkowie polskiej hierarchii Kościoła.

Opiekunem dydaktycznym Artura była Anna Trojanowska.
11 czerwca 2016

Partnerzy

Instytucje i firmy współpracujące z 1 LO w Limanowej.

MEN
CKE
OKE
KO
Starostwo Powiatowe
UM
Parafia MBB Limanowa
UP
AGH
UP JP2
Skip to content