Spektakl profilaktyczny „Retusz”

26 października uczniowie klas II obejrzeli spektakl profilaktyczny pt. „Retusz” przygotowany przez aktorów krakowskiego Impresariatu Artystycznego „Inspiracja”.

Spektakl „Retusz” nie ogranicza się do standardowego pogłębienia encyklopedycznej wiedzy na temat szkodliwości używek: papierosów, alkoholu, narkotyków, dopalaczy. Analizuje też mechanizmy ich wpływu na człowieka – takie jak system iluzji i zaprzeczeń oraz fazy uzależnień. Rozprawia się z mitami dotyczącymi substancji psychoaktywnych i rzekomej nieszkodliwości niektórych z nich. Pokazuje, jak dzięki kształtowaniu umiejętności asertywnych nie ulegać presji rówieśniczej. Dzięki dynamicznej formule inscenizacji, autentyzmowi problemów i przystępności fabuły pozwala młodym ludziom  utożsamić się z bohaterami opowieści. Promuje zdrowy styl życia i utwierdza w przekonaniu, że warto bronić własnych przekonań i wartości – często wbrew naciskom otoczenia. 

Po spektaklu odbyła się prelekcja dotycząca zagrożeń jakie niesie ze sobą uzależnienie od alkoholu, dopalaczy, narkotyków.

Spektakl miał na celu aktywizację widzów i wzbudzenie ich reakcji na przedstawione zjawiska. Uświadamiał, że oni, bądź ich bliscy, przyjaciele, mogą znaleźć się w podobnych sytuacjach. 
26 października 2015

Partnerzy

Instytucje i firmy współpracujące z 1 LO w Limanowej.

MEN
CKE
OKE
KO
Starostwo Powiatowe
UM
Parafia MBB Limanowa
UP
AGH
UP JP2
Skip to content