V i VI EDYCJA programu: Insta.Ling – skuteczna nauka słówek w naszej szkole już od września 2014

W naszym Liceum, oprócz tradycyjnych sposobów nauczania języka angielskiego, wiele grup wykorzystuje dodatkowo platformę internetową Insta.Ling. W roku 2015/16 nowe grupy przystąpiły do pracy z tym programem. Uczniowie każdego dnia wykonują 4 minutową sesję, na którą składa się 15 – 20 nowych słów.

Jest to bezpłatny program do skutecznej nauki nowych słówek, do utrwalania ich, a ze strony nauczyciela, do kontroli systematyczności pracy ucznia i śledzenia jego postępów.  

Uczestnictwo w programie daje uczniom nie tylko możliwość opanowania nowych słów, ich zastosowania, wymowy oraz pisowni, ale też uczy systematyczności i obowiązkowości. Zakres leksykalny zależy od poziomu grupy, dlatego nauczyciel indywidualnie przydziela słownictwo jakie uczniowie mają opanować. Metoda ta szczególnie mobilizuje uczniów, którzy w łatwy i szybki sposób mogą przyswoić niełatwe wyrażenia.

Nauczyciele stosujący w swojej pracy tę metodę, tj. mgr Dorota Nawaleniec, mgr Marta Młynarczyk, mgr Magdalena Joniec i mgr Maria Szumilas widzą efekty pracy, entuzjazm i zadowolenie uczniów.

Adres strony: www.instaling.pl
12 lutego 2016

Partnerzy

Instytucje i firmy współpracujące z 1 LO w Limanowej.

MEN
CKE
OKE
KO
Starostwo Powiatowe
UM
Parafia MBB Limanowa
UP
AGH
UP JP2
Skip to content