Warsztaty programowania gier

15 lutego członkowie koła naukowego WSEI.NET przeprowadzili warsztaty programowania gier dla uczniów wszystkich klas matematyczno-informatycznych naszego Liceum.

Michał, Szymon oraz Dominik zaprezentowali Wyższą Szkołę Ekonomii i Informatyki w Krakowie. Przedstawili kierunek Informatyka, ze szczególnym zwróceniem uwagi na nowo tworzoną specjalność: Produkcja i projektowanie gier komputerowych.

Warsztaty miały charakter praktyczny, a ich efektem była gra typu Shooter 2D. Uczniowie, zarówno dziewczyny jak i chłopcy, z dużym zaangażowaniem przystąpili do tworzenia gry, często modyfikując szablon zaproponowany przez prowadzących. Na koniec każdy miał możliwość zagrania w „strzelankę”, z tym większą satysfakcją, że stworzoną osobiście.

Był to początek przygody z tworzeniem gier. Następnym etapem będzie udział teamów naszej szkoły w Hackatonie „WseiCRAFT” – 24 godzinnym konkursie tworzenia gier komputerowych organizowanym 26/27 lutego przez Wyższą Szkołę Ekonomii i Informatyki w Krakowie wraz z firmą Microsoft.
15 lutego 2016

Partnerzy

Instytucje i firmy współpracujące z 1 LO w Limanowej.

MEN
CKE
OKE
KO
Starostwo Powiatowe
UM
Parafia MBB Limanowa
UP
AGH
UP JP2
Skip to content