„Au Pair – Roczna Przygoda w USA ” konkurs dla maturzystów 2017

Uczennice naszej szkoły: Kinga Matląg oraz Beata Guzik z kl. 3G wzięły udział w X edycji projektu edukacyjnego „Au Pair- roczna przygoda w USA ”, skierowanego specjalnie do tegorocznych maturzystów, który umożliwia roczny bezpłatny wyjazd edukacyjny do Stanów Zjednoczonych.

Celem projektu jest popularyzacja wśród młodych osób programu Au Pair, będącego szansą na naukę i pracę za granicą. Jedną z wielu korzyści uczestnictwa w programie Au Pair USA jest bezpłatne szkolenie w Nowym Jorku, stypendium w wysokości 500 $ na kursy językowe oraz wysokie comiesięczne kieszonkowe, które pozwoli w wolnym czasie na zwiedzenie wielu wspaniałych miejsc w Stanach Zjednoczonych.

Warunkiem udziału w konkursie było napisanie w języku angielskim listu skierowanego do potencjalnej rodziny amerykańskiej. Uczennica klasy 3G Kinga Matląg, zajmując I miejsce i zdobywając tytuł laureata otrzymała od organizatora konkursu – Agencji Gawo Au Pair 99% rabatu na wyjazd do USA. Ponadto biuro postanowiło wyróżnić list Beaty Guzik, tym samym przyznając jej 20% zniżki. Koordynatorami projektu były p. Aneta Kulig oraz p. Maria Szumilas.

Program Au Pair zapewnia bardzo atrakcyjną formę pobytu za granicą, gdyż łączy edukację i pracę. Pozwala on doskonale opanować język, poznać zupełnie inny kraj, kulturę, ludzi, zdobyć nowe doświadczenia i kwalifikacje. Daje także możliwość nawiązania znajomości z ludźmi z całego świata. Jest to niewątpliwie przygoda życia!
6 marca 2017

Partnerzy

Instytucje i firmy współpracujące z 1 LO w Limanowej.

MEN
CKE
OKE
KO
Starostwo Powiatowe
UM
Parafia MBB Limanowa
UP
AGH
UP JP2
Skip to content