Dzień Języków Obcych

21 marca po raz kolejny w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Języków Obcych. Już kilkanaście dni wcześniej na szkolnym korytarzu pojawiły się karty z przysłowiami w języku angielskim, francuskim i niemieckim, przypominając wszystkim znaną prawdę, że „przysłowia są mądrością narodów”.

Wcześniej odbył się też dwuetapowy szkolny konkurs literowania wyrazów w języku obcym, w którym rywalizowali przedstawiciele  klas I i II, a na szkolnych monitorach  można było przeczytać wiele ciekawych wypowiedzi słynnych ludzi na temat korzyści płynących z nauki języka obcego.

 We wtorek  o godz.12 na sali gimnastycznej zebrali się uczniowie klas pierwszych i drugich  wraz z nauczycielami. Imprezę rozpoczął występ  szkolnego zespołu wokalno-instrumentalnego, który zaśpiewał piosenkę „Do pięknej Anglii”, a następnie prof.  Aneta Kulig zabrała wszystkich w fascynującą podróż do Nowego Jorku i Chicago, prezentując piękne zdjęcia ze swoich wizyt w tych miastach i opatrując je ciekawym komentarzem. Po tej prezentacji wielu z nas zamarzyło o odbyciu takiej wyprawy.

Przedstawiciele siedmiu klas  rywalizowali w konkursie wiedzy o krajach europejskich, a mistrzowie literowania zaprezentowali próbkę swoich umiejętności. Zwycięzcy konkursów otrzymali nagrody ufundowane przez Radę Rodziców i sponsorów. Atrakcją wtorkowej imprezy były bez wątpienia piosenki angielskojęzyczne wykonane przez Krzysztofa Kaperę i Kingę Pach z zespołem muzycznym, a smaku dodały przekąski przygotowane przez uczniów klas I i II nawiązujące do tradycji kulinarnych różnych narodów. Dochód z ich sprzedaży został przeznaczony na leczenie małego Kubusia Dąbrowskiego- brata uczennicy naszego liceum.
21 marca 2017

Partnerzy

Instytucje i firmy współpracujące z 1 LO w Limanowej.

MEN
CKE
OKE
KO
Starostwo Powiatowe
UM
Parafia MBB Limanowa
UP
AGH
UP JP2
Skip to content