„Mathématiques sans Frontières”

9 maja, w auli Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie odbyło się uroczyste podsumowanie i wręczenie nagród XXVIII edycji Międzynarodowego Konkursu “Matematyka bez Granic”.

I miejsce w województwie małopolskim i jednocześnie IV miejsce w skali kraju zajęła klasa 1A (32 uczniów) z I LO im. Wł. Orkana w Limanowej, wyprzedzając klasy pierwsze z I LO w Gorlicach i I LO w Tarnowie.

Uroczystość wręczenia dyplomów i nagród poprzedził wykład dra Krzysztofa Ciesielskiego – „A zdarzyło się to sto lat temu w Krakowie, na Plantach.”

W uroczystości uczestniczyła cała klasa wraz z Panią dyrektor Anną Mruk i nauczycielem matematyki Ryszardem Abramem. Na zakończenie uczniowie wzięli jeszcze udział w specjalnie przygotowanych dla nich zajęciach warsztatowych z matematyki.

Międzynarodowy Konkurs Matematyczny „Matematyka bez granic”  organizowany jest pod auspicjami Rady Europy. Głównym Organizatorem na świecie jest: 

Komitet Międzynarodowy Konkursu MsF Académie Strasbourg Lycée Pasteur

W naszym kraju organizacją zajmuje się  Polski Komitet Krajowy Konkursu MSF, Wydział Matematyki, Informatyki i Ekonometrii Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Konkurs ma niespotykaną formę, gdyż startują w nim całe klasy. Liczą się w nim nie tylko umiejetności matematyczne, ale także: umiejętność współpracy i podziału zadań w grupie, pomysłowość, wyobraźnia, zdolności językowe i plastyczne.

W skali całego kraju w konkursie wzięło łącznie udział 1070 klas z 434 szkół (26274 uczniów).
9 czerwca 2017

Partnerzy

Instytucje i firmy współpracujące z 1 LO w Limanowej.

MEN
CKE
OKE
KO
Starostwo Powiatowe
UM
Parafia MBB Limanowa
UP
AGH
UP JP2
Skip to content