Olimpiada Literatury i Języka Polskiego – podsumowanie

OLiJP to prawdziwe wyzwanie dla miłośników literatury.

Wieloetapowe zmagania, olbrzymia wiedza interdyscyplinarna wymagana od olimpijczyka, wiele godzin spędzonych nad książkami,  żmudne wyszukiwanie materiałów potrzebnych do napisania rozprawy  badawczej- słowem- wielomiesięczna, wręcz benedyktyńska praca to los tych, którzy podejmują trud uczestniczenia w rywalizacji.

W tegorocznej XLVII edycji Olimpiady Literatury i Języka Polskiego udział wzięło pięć uczennic: z klasy 1G- Klaudia Kucharczyk, Angelika Michalik i Adela Juszczak (przygotowywane przez mgr Annę Trojanowską) oraz  z klasy 3G – Natalia Ptak i Katarzyna Więcek (podopieczne mgr Beaty Jonarskiej).

Po ocenie przez wykładowców UJ prac badawczych, napisanych przez uczennice, do etapu okręgowego dopuszczono 4 z nich.  Część pisemną, która składała się z pracy literackiej i testu językowo- gramatycznego pomyślnie przeszła uczennica kl. 3G Natalia Ptak.

11.03. w Krakowie odbył się etap ustny Olimpiady, w którym bardzo dobrze zaprezentowała się nasza uczennica. Została ona rekomendowana przez Komitet Okręgowy OLiJP do zawodów ogólnopolskich. Niestety okazało się, że z całego województwa małopolskiego do finału w Warszawie  zakwalifikowano w tym roku tylko 6 osób i Natalia nie znalazła się wśród nich. Szkoda, bo zabrakło tak niewiele… Nasza uczennica musiała zadowolić się tytułem Laureata etapu okręgowego. Mimo to gratulujemy Natalii i życzymy 100% na maturze!
11 marca 2017

Partnerzy

Instytucje i firmy współpracujące z 1 LO w Limanowej.

MEN
CKE
OKE
KO
Starostwo Powiatowe
UM
Parafia MBB Limanowa
UP
AGH
UP JP2
Skip to content