Wielki sukces Krzysztofa Jasicy z kl. II G w Olimpiadzie Tematycznej z historii

W dniach 2-4 czerwca 2016 w Warszawie odbył się finał ogólnopolski Olimpiady Tematycznej „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1531–1683. Od Obertyna do Wiednia” , w której olbrzymi sukces odniósł uczeń klasy 2G Krzysztof Jasica, zajmując VI miejsce w Polsce.

Zawody finałowe zostały rozegrane w Centralnej Bibliotece Wojskowej, w Muzeum Wojska Polskiego oraz na terenie Warszawy. Do finału dostało się 55 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski reprezentujących 16 województw. Zawody składały się z siedmiu konkurencji:

  1. Film
  2. Literatura piękna i piśmiennictwo historyczne
  3. Geografia militarna
  4. Broń i barwa
  5. Eksponat Muzealny
  6. Malarstwo batalistyczne i portretowe
  7. Oprowadzanie po obiektach historycznych i zabytkach Warszawy.

Nasz uczeń- Krzysztof Jasica-  zdobył 568 pkt., czyli 81% . Ponadto zajął II miejsce w konkurencjach: Eksponat, Geografia Militarna, Literatura, Film. VI lokata w zawodach finałowych Olimpiady zapewniła mu tytuł laureata oraz przywilej studiowania na Uniwersytecie Jagiellońskim lub innej wyższej uczelni w kraju.

Zakończenie Olimpiady wraz z wręczeniem dyplomów i nagród odbyło się w Pałacu Króla Jana III w Wilanowie w obecności m.in. ministrów Macieja Kopecia,  Jana Józefa Kasprzyka oraz dyrektora Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku Krzysztofa Jaraczewskiego (wnuka Marszałka Józefa Piłsudskiego).

Ucznia przygotowywał do Olimpiady mgr Adam Dębski. Serdecznie gratulujemy!
4 czerwca 2016

Partnerzy

Instytucje i firmy współpracujące z 1 LO w Limanowej.

MEN
CKE
OKE
KO
Starostwo Powiatowe
UM
Parafia MBB Limanowa
UP
AGH
UP JP2
Skip to content