11 stycznia 2018 r. uczniowie klas II pod opieką nauczycieli uczących oraz pedagoga szkolnego p. Kingi Janczy obejrzeli spektakl profilaktyczny zatytułowany „Labirynt” w wykonaniu Teatru KURTYNA z Krakowa.

Spektakl to sceniczna realizacja kilku ważnych zagadnień związanych z programem profilaktyki:
-profilaktyki zachowań ryzykownych
-kształtowania postaw społecznych
-wdrażania kultury

W przedstawieniu poruszono  tematy i problemy bliskie współczesnej młodzieży. Dotyczyły one profilaktyki zachowań ryzykownych; sięgania po środki psychoaktywne, alkohol, papierosy, uzależnienia od telefonów, komputera, Internetu, a także umiejętności radzenia sobie w sytuacjach trudnych, konfliktowych i stresowych. Młodzież z zaciekawieniem i w skupieniu  obejrzała opowieść o rodzicach pochłoniętych swoimi sprawami, pogonią za sukcesem w pracy i pieniędzmi do tego stopnia, że zapomnieli o istnieniu własnego syna, który, nie radząc sobie z problemami, wkroczył na drogę uzależnienia.

Po spektaklu uczniowie wysłuchali krótkiej prelekcji na temat zgubnego działania wszelkich substancji psychoaktywnych oraz tego, co w życiu jest naprawdę ważne.

Twórcom spektaklu przyświecały słowa H.J.M. Nouvena, który pisał o swoim Mistrzu: (…) dał mi możność snucia rozważań na temat wolnego wyboru i podejmowania decyzji, ale stwierdził, że niektóre decyzje i wybory są lepsze niż inne, pozwolił mi znaleźć własną drogę, ale nie ukrył mapy, która ukazywała właściwy kierunek.
11 stycznia 2018

Partnerzy

Instytucje i firmy współpracujące z 1 LO w Limanowej.

MEN
CKE
OKE
KO
Starostwo Powiatowe
UM
Parafia MBB Limanowa
UP
AGH
UP JP2
Skip to content