„Pomysł na Biznes w Powiecie Limanowskim”

4 czerwca 2018 r. nasze Liceum współorganizowało galę finałową 13 edycji Konkursu „Pomysł na Biznes w Powiecie Limanowskim”. Konkurs ten cieszy się dużym zainteresowaniem wśród młodzieży, czego dowodem jest udział 53 uczniów z 6 szkół ponadgimnazjalnych.

Uczniowie w tym konkursie muszą wykazać się wiedzą z zakresu otwarcia i prowadzenia działalności gospodarczej z uwzględnieniem: oryginalności, innowacyjnościi realności pomysłu na biznes, trafności analizy finansowej oraz analizy otoczenia przedsięwzięcia.

Podczas spotkania starosta Jan Puchała podziękował organizatorom tegorocznej edycji konkursu „Pomysł na Biznes w Powiecie Limanowskim”: dyrekcji i pracownikom Wydziału Promocji Projektów i Przedsiębiorczości Starostwa Powiatowego w Limanowej oraz dyrekcji I Liceum Ogólnokształcącego w Limanowej, a na ręce przedstawicieli Regionalnego Stowarzyszenia Przedsiębiorców w Limanowej, Banku Spółdzielczego w Limanowej, Fundacji Rozwoju Regionu Rabka i Fundacji na Rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa złożył podziękowania za wsparcie.

Nagrodę specjalną Starosty Limanowskiego, za najwyższy poziom zgłoszonych prac konkursowych, otrzymał ZS Nr 1 w Limanowej.

Tegorocznym zwycięzcą XIII edycji konkursu „Pomysł na Biznes w Powiecie Limanowskim” została Firma BeQuick, – pomysł zaprezentowany przez uczniów z ZSTiO w Limanowej. Celem tego przedsięwzięcia jest zapewnienie wygodnego sterowania bramą automatyczną przy użyciu telefonu komórkowego.

Drugie miejsce zdobył pomysł IntWISE s.c. Uczniów z ZS Nr 1 w Limanowej. Przedmiotem działalności firmy jest świadczenie usług z zakresu  systemów inteligentnego zarządzania budynkiem.

Trzecie miejsce przyznane zostało projektowi „ECO MUNDO” uczniów z ZSTI w Mszanie Dolnej. Przedmiotem działalności firmy Eco Mundo jest oferowanie produktu- torebek z banerów.

Komisja Konkursowa wyróżniła 6 prac:

  1. Firma CrystalWomen, z Zespołu Szkół im. KEN w Tymbarku
  2. PRINTLAB, z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Jana Pawła II w Limanowej
  3. Gabinet Rehabilitacji Zwierząt „RehVet” S.C., z ZS Nr 1 im. Józefa Piłsudskiego w Limanowej
  4. Zielone Pudełko, z Zespołu Szkół Techniczno- Informatycznych w Mszanie Dolnej
  5. Magic Day – organizacja eventów, z I LO im. Władysława Orkana w Limanowej
  6. JumpTim  z ZS Nr 1 im. Józefa Piłsudskiego w Limanowej
  7. Aplikacja Mobilna „LIMOTRASA”, z ZS Nr 1 im. Józefa Piłsudskiego w Limanowej

Gratulujemy uczniom naszego Liceum z kl. 1B – Magdalenie Szewczyk i Jakubowi Markowi- wyróżnienia w tym konkursie.
4 czerwca 2018

Partnerzy

Instytucje i firmy współpracujące z 1 LO w Limanowej.

MEN
CKE
OKE
KO
Starostwo Powiatowe
UM
Parafia MBB Limanowa
UP
AGH
UP JP2
Skip to content