Profilaktyka to podstawa !

29 maja młodzież naszej szkoły już po raz drugi wzięła udział w spotkaniu edukacyjnym w ramach programu: „Prozdrowotne oddziaływania edukacyjne na rzecz zmniejszania umieralności na nowotwory w Małopolsce”.

W pierwszej części spotkania uczniowie wysłuchali wykładu „Przechytrzyć raka”, który wygłosiła Pani dr Maria Srebro- onkolog z Tarnowskiego Ośrodka Onkologicznego Szpitala Wojewódzkiego im. św. Łukasza w Tarnowie. Tematyka wykładu dotyczyła przede wszystkim wykrywania wczesnych objawów nowotworów złośliwych. Pani doktor wielokrotnie podkreślała, jak ważna jest kontrola i obserwacja własnego ciała, aby chronić je przed nowotworami . Moment zgłoszenia się do lekarza zależy od nas samych, a czas działa na korzyść nowotworów. Zatem, im wcześniej nowotwór zostanie wykryty, tym większe mamy szanse na jego wyleczenie.

Po części wykładowej młodzież wzięła udział w warsztatach, które prowadziła Pani pielęgniarka Małgorzata Ołpińska. Dzięki wykorzystaniu fantomów piersi i jąder uczniowie poznali techniki samobadania. Ćwiczenia cieszyły się dużym zainteresowaniem uczniów.

Mamy nadzieję, że spotkanie to wpłynie na świadomość prozdrowotną naszej młodzieży.
29 maja 2018

Partnerzy

Instytucje i firmy współpracujące z 1 LO w Limanowej.

MEN
CKE
OKE
KO
Starostwo Powiatowe
UM
Parafia MBB Limanowa
UP
AGH
UP JP2
Skip to content