19 września młodzież naszej szkoły wzięła udział w spotkaniu edukacyjnym w ramach programu: „Prozdrowotne oddziaływania edukacyjne na rzecz zmniejszania umieralności na nowotwory w Małopolsce”.

W pierwszej części spotkania uczniowie wysłuchali wykładu „Przechytrzyć raka„, który wygłosiła Pani dr Maria Srebro- onkolog z Tarnowskiego Ośrodka Onkologicznego Szpitala Wojewódzkiego im. św. Łukasza w Tarnowie. Tematyka wykładu dotyczyła przede wszystkim wykrywania wczesnych objawów nowotworów złośliwych. Pani doktor wielokrotnie podkreślała, jak ważna jest kontrola i obserwacja własnego ciała, aby chronić je przed nowotworami . Moment zgłoszenia się do lekarza zależy od nas samych, a czas działa na korzyść nowotworów. Zatem, im wcześniej nowotwór zostanie wykryty, tym większe szanse mamy na jego wyleczenie.

Po wykładzie odbyła się druga część spotkania- nauka samobadania piersi, które prowadziła specjalistka pielęgniarstwa onkologicznego pani mgr Katarzyna Borowiec-Trybulec. Ćwiczenia odbywały się na piersiach fantomów i cieszyły się dużym zainteresowaniem uczniów.

W ramach programu działa również onkologiczny telefon zaufania. Dzwoniąc pod numer 513 637 394, każdy może liczyć na bezpłatną poradę lekarza onkologa. Telefon czynny jest w poniedziałki, środy i piątki od 14.00-20.00 oraz we wtorki i czwartki w godzinach od 8.00-14.00.

Mamy nadzieję, że spotkanie to wpłynie na świadomość prozdrowotną naszej młodzieży która uczestniczyła w tym spotkaniu. 
19 września 2017

Partnerzy

Instytucje i firmy współpracujące z 1 LO w Limanowej.

MEN
CKE
OKE
KO
Starostwo Powiatowe
UM
Parafia MBB Limanowa
UP
AGH
UP JP2
Skip to content