Sukcesy w powiatowym konkursie „ŚLADAMI MATEMATYKÓW”

11 maja w Zespole Szkół Nr 1 im. Józefa Piłsudskiego w Limanowej odbyła się ósma edycja konkursu „Śladami matematyków”, w której uczniowie naszej szkoły odnieśli wielki sukces.

Szymon Sułkowski z klasy IID zdobył I miejsce (nagrodą był aparat fotograficzny ufundowany przez Akademię Górniczo-Hutniczą), z kolei Przemysław Kożuch zajął miejsce III (nagrodą była kamerka sportowa GoPro 4K ufundowana przez Radę Rodziców przy ZS Nr 1 w Limanowej).

Bohaterem bieżącej edycji konkursu był wybitny polski matematyk Kazimierz Kuratowski, który oprócz bogatej i owocnej pracy matematycznej, przysłużył się Ojczyźnie postawą patriotyczną i społeczną.

Okolicznościowy wykład „Na zmarszczki rad, czyli słów kilka o promieniotwórczości” wygłosił dr inż. Paweł Janowski z Wydziału Fizyki i Informatyki Stosowanej Akademii Górniczo-Hutniczej. Nie była to typowa naukowa prelekcja, lecz pasjonująca podróż przez historię zjawiska promieniotwórczości i zastosowań tegoż w praktyce. Dodatkowo młodzież i nauczyciele mogli dotknąć, obejrzeć i pomierzyć licznikami Geigera różne materiały, których o „groźną promieniotwórczość” nigdy byśmy nie posądzili (szklane wisiorki, sól potasowa czy zegarki fluorescencyjne).

Opiekunem merytorycznym Szymona Sułkowskiego był pan Piotr Twaróg, a Przemysława Kożucha pan Ryszard Abram.

Warto również przypomnieć, iż Szymon Sułkowski w poprzedniej edycji zajął II miejsce. Laureatom gratulujemy i zachęcamy młodszych kolegów do udziału w kolejnych edycjach.

Gala rozdania nagród odbyła się 8 czerwca br. w Zespole Szkół Nr 1 w Limanowej.
8 czerwca 2018

Partnerzy

Instytucje i firmy współpracujące z 1 LO w Limanowej.

MEN
CKE
OKE
KO
Starostwo Powiatowe
UM
Parafia MBB Limanowa
UP
AGH
UP JP2
Skip to content