Biskup Mirosław Gucwa z wizytą w naszym Liceum

6 grudnia w naszym Liceum odbyło się spotkanie z absolwentem szkoły-biskupem Mirosławem Gucwą – misjonarzem w Republice Środkowej Afryki.

Za motto swojej posługi obrał on słowa św. Pawła: „Dla mnie żyć to Chrystus”. Na spotkaniu biskup przedstawił młodzieży drogę swojego powołania, która przypominała partię szachów rozgrywaną z Bogiem.

Drugą część swojej opowieści biskup poświęcił miejscu, gdzie sprawuje swoją duszpasterską posługę. Środkowa Afryka jest w stanie wojny, nieustannie giną ludzie, dlatego biskup prosił o modlitwę o pokój. Podkreślił , jak wielką wartością, której nie doceniamy,  jest pokój. Zaprezentowane zdjęcia uświadomiły młodzieży warunki, w jakich żyje tamtejsza ludność.

Z pewnością  dużym wsparciem dla dzieci z diecezji Bouar , w której pracuje ksiądz biskup, będzie „dar serca” w postaci datków zebranych przez  młodzież w czasie akcji charytatywnej przeprowadzonej w naszym Liceum.

Spotkanie z biskupem było niezapomnianym przeżyciem dla wszystkich: dla naszego Gościa, który odbył „podróż sentymentalną ”do czasów swojej szkolnej młodości, oraz dla młodzieży, która radośnie i spontanicznie, śpiewem , muzyką  i modlitwą podziękowała biskupowi za tą wyjątkową wizytę. Wszyscy przez chwilę zjednoczyli się jak rodzina na wspólnym śpiewaniu i uwielbieniu Boga. Tak-Duch Święty był twórcą tego entuzjazmu. Księdzu biskupowi z całego serca dziękujemy za wizytę i błogosławieństwo. Bóg zapłać!

Partnerzy

Instytucje i firmy współpracujące z 1 LO w Limanowej.

MEN
CKE
OKE
KO
Starostwo Powiatowe
UM
Parafia MBB Limanowa
UP
AGH
UP JP2
Skip to content