Każdy może odnieść sukces!

W ramach cyklicznych spotkań z ciekawymi ludźmi, w I LO im. Władysława Orkana, gościł znany i ceniony dziennikarz Bartosz Kurek.

Pochodzący z Tymbarku dziennikarz, reporter, gospodarz  Biznes Informacji i Śniadania w Polsat News”, prowadzący Wydarzenia,  karierę dziennikarską rozpoczynał w radiu RMF Classic. Z wykształcenia jest politologiem. Ukończył Uniwersytet Jagielloński. Był również stypendystą fundacji Charlesa Merrilla JR.

Bartosz Kurek opowiedział licealistom o swej drodze do kariery, kulisach pracy dziennikarskiej, etyce w mediach, cieniach i blaskach bycia osobą rozpoznawalną, zdradził także techniki pracy nad doskonałą dykcją i specyfice pracy w telewizji. Ponad setka uczniów klas humanistycznych była pod wielkim wrażeniem profesjonalizmu, szczerości i skromności niezwykłego Gościa. Dziennikarz odpowiadał cierpliwie na wiele pytań młodych ludzi, radził jakie studia podjąć, by zdobyć niezbędne kompetencje w zawodzie dziennikarza, motywował do pracy nad sobą, uczenia się języków obcych (doskonale włada językiem angielskim, niemieckim i rosyjskim), odwagi w podejmowaniu decyzji o wyjazdach na stypendia zagraniczne ( jako licealista był na stypendium w USA i wolontariuszem w RPA) i podążaniu za marzeniami. Szczerze dzielił się opiniami na temat znanych ludzi, z którymi miał okazję rozmawiać w swoich programach, sposobach na opanowanie stresu i tremy przed publicznymi wystąpieniami.

-Spotkanie było ciekawe i pouczające, szanowny gość pokazał swoją pracę od tej ludzkiej, nieznanej widzom strony. Wg mnie, jak na obecne media, pan Bartosz jest wyjątkowo obiektywny i niezależny. Żadne pytanie go nie zaskoczyło i nie bał się udzielać odpowiedzi nawet na trudne, osobiste pytania.

-Bardzo ciekawe spotkanie. Myślę, że mogłoby trwać nawet trzy godziny, a i tak nie wyczerpalibyśmy wszystkich tematów. Mam nadzieję, ze pan Bartosz pojawi się jeszcze w naszej szkole.

-Świetnym pomysłem było zainicjowanie dyskusji z uczniami, dzięki temu dowiedziałam się jak zza szyby ekranu wygląda przygotowanie materiału dziennikarskiego i praca reportera. Pan Bartosz zachwycił swym bezpośrednim, otwartym stosunkiem do nas, tyle przecież osiągnął, a traktował nas jak dobry znajomy. Jestem zachwycona!

-Pan Kurek zrobił na mnie wielkie wrażenie. Opowiadał z pasją o swym zawodzie, choć nie ukrywał jak obciążająca psychicznie i wymagająca jest to praca. W ciągu dwóch godzin dowiedziałam się więcej o dziennikarstwie niż mogłabym to wyczytać w przewodnikach lub informatorach. Człowiek z klasą i wielkim talentem. – relacjonowali i oceniali spotkanie podekscytowani licealiści.

Spotkanie zorganizowały polonistki I LO Anna Smaga- Trojanowska i Jolanta Bugajska.

Partnerzy

Instytucje i firmy współpracujące z 1 LO w Limanowej.

MEN
CKE
OKE
KO
Starostwo Powiatowe
UM
Parafia MBB Limanowa
UP
AGH
UP JP2
Skip to content