Matematyka Bez Granic

26 lutego 2019 r. w naszej szkole odbył się finał XXX edycji Międzynarodowego Konkursu „Mathématiques Sans Frontières”, którego naczelną ideą jest łączenie pasjonatów matematyki ponad podziałami administracyjnymi i geograficznymi.

Zadania rozwiązywane są przez cały zespół klasowy, odpowiednio podzielony na grupy zadaniowe. Jedna z grup jest wyjątkowa, gdyż jej zadanie sformułowane jest w języku obcym (nasi uczniowie wybrali język angielski). Oprócz jego rozwiązania trzeba również popisać się umiejętnością przetłumaczenia treści oraz odpowiedniego zapisu odpowiedzi w tymże języku obcym. Poziom zadań nie wykracza znacząco poza materiał pierwszej klasy, jednak są to zadania nietypowe, wymagające dużej pomysłowości, kreatywności i łączenia wiedzy i umiejętności z różnych działów matematycznych.

W bieżącym roku szkolnym udział wzięły 2 klasy pierwsze: 1A, 1B prowadzone przez p. Piotra Twaroga i p. Annę Wronę. Minimalnie lepsza okazała się klasa 1A,  zajmując 7 miejsce w regionie małopolskim i  20 miejsce w kraju. Klasa 1B zajęła odpowiednio 11 miejsce w regionie i 26 w kraju. 

Gratulujemy wyróżnionym klasom pierwszym, a szczególnie 1A!

Więcej o konkursie na stronach: http://www.mbg.uz.zgora.pl/

Partnerzy

Instytucje i firmy współpracujące z 1 LO w Limanowej.

MEN
CKE
OKE
KO
Starostwo Powiatowe
UM
Parafia MBB Limanowa
UP
AGH
UP JP2
Skip to content