Mistrz jest tylko jeden

W dniach 28-29 marca 2019 r. uczeń klasy 1D naszego Liceum – Karol Frączek – rywalizował w Ogólnopolskim Konkursie „Bliżej pszczół 2019”, który odbył się w siedzibie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.

Pierwszego dnia Karol wziął udział w konkursie  na temat pszczół i pszczelarstwa. Składał się on z części teoretycznej – testu wiedzy – oraz z części praktycznej, na której uczestnicy konkursu musieli wykazać się znajomością anatomii pszczoły miodnej oraz rozpoznać rodzaj miodu, gatunki roślin miododajnych i sprzęt pszczelarski.

Karol okazał się w tej rywalizacji bezkonkurencyjny i zajął pierwsze miejsce. Oprócz pamiątkowych dyplomów i książek, uczniowie otrzymali bardzo atrakcyjne nagrody rzeczowe – laptopa i smartfona. Hitem jednak okazały się przyznane im statuetki autorstwa znanego lubelskiego artysty, tzw. „pszczelarskie Oskary”.

Laureaci Ogólnopolskiego Konkursu „Bliżej pszczół 2019” otrzymali zaproszenie od Pierwszej Damy – Agaty Kornhauser – Dudy do Pałacu Prezydenckiego w Warszawie w dniu 25 kwietnia 2019 r. o godz. 13.00.

Karolowi i jego opiekunowi, panu Piotrowi Wójciakowi, gratulujemy!!!

Partnerzy

Instytucje i firmy współpracujące z 1 LO w Limanowej.

MEN
CKE
OKE
KO
Starostwo Powiatowe
UM
Parafia MBB Limanowa
UP
AGH
UP JP2
Skip to content