Pożegnanie absolwentów Liceum

26 kwietnia 236 absolwentów po raz ostatni usłyszało szkolny dzwonek, wzywający tym razem nie na lekcje, a na spotkanie na zakończenie nauki w Liceum.

– Mam wrażenie, jakbyśmy dopiero wczoraj spotkali się na inauguracji roku szkolnego, a tymczasem to już jego zakończenie – mówiła wicedyrektor szkoły Sylwia Stelmach, witając młodzież, rodziców i nauczycieli.

Spotkanie było pożegnaniem ze szkołą, ale też okazją do wręczenia nagród dla wyróżniających absolwentów i listów gratulacyjnych dla ich Rodziców. W tym roku nagrodzonych zostało aż 125 uczniów. 93 z nich ukończyło szkołę ze średnią ocen powyżej 4,75. Najwyższą średnią ocen uzyskała klasa 3G – 4,72, w tej klasie najwięcej, bo 20 osób ukończyło szkołę otrzymując świadectwa z wyróżnieniem.

Wśród absolwentów najwyższe średnie ocen indywidualnie uzyskały uczennice: Wioletta Nowak, Alicja Ptaszek, Anna Janowska i Weronika Mynarska.

Duży sukces odniósł Szymon Sułkowski, który zdobył II miejsce w Wojewódzkim Konkursie Wiedzy Chemicznej UJ, został tez finalistą Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH z chemii i matematyki.

Wśród wyróżnionych byli też uczniowie ze stuprocentową frekwencją: Wioletta Nowak, Witold Sojka, Joanna Niezabitowska, Małgorzata Krzemińska, Anna Łazarz i Aldona Szewczyk.

– Przed Wami droga ku indywidualnemu rozwojowi, ku odkrywaniu nowych możliwości, ku dorosłości. Powinniście więc wyznaczyć sobie cel, który zamierzacie osiągnąć – mówiła wicedyrektor Sylwia Stelmach. – Dzisiaj, kiedy nastał czas rozstania, życzymy, aby doświadczenia zdobyte w edukacji dodały Wam odwagi, wiary w siebie i pomogły dotrzeć do wyznaczonego celu. Odnajdujcie własne ścieżki i starajcie się uczynić prawdę pochodnią, której światło nie pozwoli Wam zgubić tego, co najistotniejsze dla bycia prawdziwym człowiekiem.

Partnerzy

Instytucje i firmy współpracujące z 1 LO w Limanowej.

MEN
CKE
OKE
KO
Starostwo Powiatowe
UM
Parafia MBB Limanowa
UP
AGH
UP JP2
Skip to content