Spektakl profilaktyczny „Ślepy tor”

10 stycznia 2019 r. gościliśmy w naszej szkole grupę teatralną „Kurtyna” z Krakowa. Aktorzy przedstawili spektakl profilaktyczny pt. „Ślepy tor”.

Uczniowie klas drugich  śledzili historię trzech pasażerów podmiejskiego pociągu, których do podróży zmusiła zaistniała już sytuacja. Siedzące w jednym przedziale osoby zaczynają z sobą rozmawiać, dzięki czemu widz dowiaduje się, dlaczego są w podróży.

„Ślepy tor” to spektakl o kondycji moralnej współczesnego człowieka, o fałszywym przekonaniu, że można uniknąć odpowiedzialności. Spektakl miał na celu sprowokowanie młodego człowieka oglądającego  przedstawienie do refleksji nad tym, że to od niego samego zależy jego los. Życie polega na ciągłym dokonywaniu wyborów, a każda podjęta decyzja niesie za sobą konsekwencje. W inscenizacji poruszony został również problem używek oraz sztucznego komunikowania się. Te dwie rzeczy sprawiają, że nie jesteśmy sobą. Używki psują nasze wzajemne relacje, a Internet prowokuje nas do tego, iż udajemy kogoś, kim nie jesteśmy. 

Po przedstawieniu uczniowie wysłuchali krótkiego posumowania, w którym prowadząca poruszyła problem odpowiedzialności za swoje decyzje, często pochopne i nieprzemyślane, skutkujące  przykrymi, a nawet tragicznymi  konsekwencjami  dla własnego zdrowia i życia oraz dla innych osób z naszego otoczenia.

Partnerzy

Instytucje i firmy współpracujące z 1 LO w Limanowej.

MEN
CKE
OKE
KO
Starostwo Powiatowe
UM
Parafia MBB Limanowa
UP
AGH
UP JP2
Skip to content