Spotkanie profilaktyczne „Rób to, co kochasz”

16 października młodzież klas I wzięła udział w spotkaniu profilaktycznym, które prowadził znany raper i freestylowiec Arkadio (Arkadiusz Zbozień).

Jest on autorem czterech płyt, audiobooka i książki oraz pomysłodawcą ogólnopolskiej akcji „Rób to, co kochasz”. Studiował dziennikarstwo, etykę i coaching na kierunku filozoficznym. Jego pasją jest żywe słowo i bezpośrednie komunikowanie się z odbiorcą, dlatego od kilku lat regularnie występuje w Polsce i wśród zagranicznej Polonii z koncertami oraz autorskimi programami (program profilaktyki uzależnień) zachęcając do pozytywnych zmian w życiu. Prywatnie jest szczęśliwym mężem i tatą. Nieustannie rozwija się na polu artystycznym i biznesowym. Robi to, co kocha.

Artysta wygłosił przejmujące i osobiste świadectwo walki z nałogami i samym sobą. Przedstawił także swoją drogę nawrócenia. Wystąpienie przeplatane było  utworami Arkadio wykonanymi na żywo, które ilustrowały poruszane  tematy. Dając świadectwo ze swojego życia, inspirował innych do postępowania zgodnego z marzeniami i talentami. Przekonywał uczniów, aby: „Nie żyli przeciętnie, ale marzeniami, i nie odkładali na później tego, co będą robić w życiu.  Jeśli ten czas spożytkują jak najlepiej, to później będą tego jeszcze lepsze owoce”.

Młodzież aktywnie brała udział w spotkaniu, włączała się w rozmowę, jednak największe wrażenie na zgromadzonych wywarł freestyle prowadzącego, który łączył słowa, wyrażenia zaproponowane przez uczniów. Podczas spotkania  powstał oryginalny utwór, zawierający w tekście takie słowa jak stek pół- krwisty, szczupak, pierogi ruskie.

Spotkanie swoim charakterem wpisało się w realizowaną w szkole profilaktykę uzależnień, której istotą nie są zakazy, a pozytywne przykłady będące alternatywą dla życia w uzależnianiu. Ponadto było ono cennym doświadczeniem dla naszych uczniów, gdyż skłoniło ich do głębokich przemyśleń i refleksji, o czym świadczyło bardzo aktywne i emocjonalne zachowanie młodzieży.

Organizator spotkania Kinga Janczy – pedagog szkolny.

Partnerzy

Instytucje i firmy współpracujące z 1 LO w Limanowej.

MEN
CKE
OKE
KO
Starostwo Powiatowe
UM
Parafia MBB Limanowa
UP
AGH
UP JP2
Skip to content