Sukces Jakuba Guzika w Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim

W dniach 26-27.11.2018 r. uczeń klasy 2F – Jakub Guzik, wziął udział w finale Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego „Myśmy wciąż do Niepodległej szli…”, organizowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i Stowarzyszenie Delta, w którym zaprezentował swój autorski wiersz i kompozycję pt. „Vilanella o Niezłomnej”.

Wydarzenie miało miejsce w Bałtowie, a do etapu finałowego zakwalifikowano tylko 30 prezentacji  spośród 2400 prac nadesłanych z całej Polski.

Pierwszego dnia odbyły się prezentacje finalistów. Konkurs podzielony był na trzy kategorie: najpierw wystąpiły dzieci z klas I-III podstawówki, następnie uczniowie klas IV-VIII i  gimnazjum, a na koniec młodzież ze szkół średnich. Forma prezentacji utworu była dowolna – można było recytować lub śpiewać. W kategorii poezji śpiewanej wystąpiły zaledwie trzy osoby, w tym nasz uczeń Jakub Guzik Występy oceniała komisja w składzie: Józef Baran, Krystyna Kozieł oraz ks. Stefan Radziszewski.

Po 30 prezentacjach jurorzy podzielili się swoimi refleksjami i udzielili fachowych rad uczestnikom konkursu. Po kolacji można było wziąć udział w wykładzie dok. Radosława Sikory.

Drugiego dnia, po zwiedzeniu atrakcji Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego, rozpoczęła się uroczysta Gala Finałowa, podczas której odbyły się pokazy musztry, fechtunku i tańców historycznych. Następnie przedstawiciele Ministerstwa Edukacji Narodowej i Stowarzyszenia Delta wręczyli laureatom konkursu nagrody i dyplomy.

Zwieńczeniem imprezy był koncert Jacka Kowalskiego z zespołem Monogramista JK.

Jakub Guzik, reprezentant naszej szkoły i miasta, co prawda nie zdobył żadnej nagrody w finale, jednak samo znalezienie się w najlepszej trzydziestce, spośród prawie 2400 uczestników, to już nie lada sukces! Gratulacje!!! 

Finałowy występ Jakuba: https://youtu.be/BFbnwhyPkS0

Partnerzy

Instytucje i firmy współpracujące z 1 LO w Limanowej.

MEN
CKE
OKE
KO
Starostwo Powiatowe
UM
Parafia MBB Limanowa
UP
AGH
UP JP2
Skip to content