Światowy Dzień AIDS

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Limanowej informuje, że 1 grudnia obchodzony jest Światowy Dzień AIDS. Został on ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 1988 roku, by zwrócić uwagą świata na problemy wynikające z epidemii HIV/AIDS.

Po ponad trzydziestu latach od wykrycia w Polsce pierwszego zakażenia szacuje się, że nawet 35 tys. osób żyje z HIV, a blisko co druga o tym nie wie i może nieświadomie zakażać. Epidemia HIV to problem wciąż aktualny. Warto działać na rzecz jego rozwiązania także przez pozostałe dni w roku- poznając i upowszechniając informacje na temat HIV/AIDS, sposobów ograniczenia ryzyka zakażenia, testując się w kierunku HIV, działając bez uprzedzeń w życiu prywatnym i zawodowym oraz solidaryzując się z osobami, które cierpią z tego powodu.

Serdecznie zapraszam do włączenia się do obchodów Światowego Dnia AIDS, przypinając do ubrania Czerwoną Kokardkę, zamieszczając ją na stronie internetowej lub podejmując akcje okolicznościowe w placówkach. Akcja jest częścią kampanii”Mam czas rozmawiać”.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Limanowej 

Partnerzy

Instytucje i firmy współpracujące z 1 LO w Limanowej.

MEN
CKE
OKE
KO
Starostwo Powiatowe
UM
Parafia MBB Limanowa
UP
AGH
UP JP2
Skip to content