Świętowaliśmy Dzień Nauczyciela

15 października w naszym Liceum uroczyście obchodziliśmy Dzień Nauczyciela.

Na okolicznościowej akademii pani dyrektor Anna Mruk powitała starostę Powiatu Limanowskiego Jana Puchałę, wicestarostę Mieczysława Urygę,  Dyrektora Wydziału Edukacji i Sportu Artura Krzaka, przewodniczącą Rady Rodziców panią Bożenę Kaim, nauczycieli, emerytowanych pedagogów, pracowników administracji i obsługi oraz młodzież, do której skierowała szczególne słowa: „Wielkie to szczęście trafić w swoim życiu na pedagogów z pasją wykonujących swój zawód, takich , którzy są mentorami prowadzącymi młodzież przez meandry nauki i życia, którzy są zarówno wspaniałymi nauczycielami, jak i mądrymi wychowawcami”. Takich nauczycieli z pewnością nie brak w naszym Liceum. Pani dyrektor podziękowała im za pracę, poświęcenie, codzienną służbę młodzieży. Serdeczne słowa skierowała również do przybyłych na uroczystość emerytowanych nauczycieli, którzy tworzą historię naszej szkoły. Pani dyrektor podziękowała za codzienną pracę  wszystkim pracownikom administracji i obsługi.

Życzenia złożyli też starosta Jan Puchała, a w imieniu rodziców- pani Bożena Kaim.

W drugiej części uroczystości przedstawiciele władz i dyrekcja wręczyli najlepszym jedenastu uczniom  Liceum stypendia naukowe, a nauczycielom nagrody starosty i dyrektora. 

Młodzież zaprezentowała krótki program artystyczny, którego motto brzmiało : „Człowiekiem jestem….” Ponieważ, jak zapowiedzieli konferansjerzy, „szkoła to praca i zabawa”, na wyświetlonych zdjęciach mogliśmy zobaczyć zatrzymane w kadrze zabawne , śmieszne, jak i poważne scenki z życia szkoły.

Akademia z okazji Dnia Nauczyciela była też okazją do uczczenia pamięci tragicznie zmarłej, emerytowanej nauczycielki naszego Liceum – pani Anny Czeczótki.

Partnerzy

Instytucje i firmy współpracujące z 1 LO w Limanowej.

MEN
CKE
OKE
KO
Starostwo Powiatowe
UM
Parafia MBB Limanowa
UP
AGH
UP JP2
Skip to content