Uratuj życie!

16 października 2018 r. obchodzony jest Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca. Z tej okazji na terenie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Limanowej odbyło się spotkanie na temat: „Wszyscy obywatele świata mogą uratować życie”.

W czasie zajęć odbyły się prelekcje na tematy związane z szeroko pojętym bezpieczeństwem, m.in.: „Numery alarmowe – jak prawidłowo wezwać pomoc”, „Tlenek węgla – Czad cichy zabójca”. Zademonstrowano również sprzęt ratowniczy, a strażacy popisali się umiejętnościami w zakresie ratownictwa wysokościowego.

Jednym z elementów spotkania była również próba bicia rekordu Powiatu Limanowskiego w nieprzerwanej resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Próba przeprowadzona była na 12 fantomach zapewnionych przez organizatorów spotkania.

Łącznie w biciu rekordu wzięło udział 241 uczestników – uczniów szkół średnich z Limanowej, Mszany Dolnej oraz Tymbarku wraz z nauczycielami i opiekunami. Nasze Liceum reprezentowała klasa 2c wraz z profesorem Tomaszem Kitą.

Organizatorem spotkania było Starostwo Powiatowe w Limanowej, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej oraz Auto Moto Klub Limanowa.

Partnerzy

Instytucje i firmy współpracujące z 1 LO w Limanowej.

MEN
CKE
OKE
KO
Starostwo Powiatowe
UM
Parafia MBB Limanowa
UP
AGH
UP JP2
Skip to content