Wojtek Dyląg wśród najlepszych geologów w Polsce!

Wojtek Dyląg z 2C znowu wśród najlepszych. Tym razem zmierzył się z trudną tematyką geologiczną. Został finalistą I Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Geologicznej „OKAWANGO” organizowanego przez Wydział Geologii Uniwersytetu Warszawskiego.

Honorowy patronat nad tym wydarzeniem objęli: Główny Geolog Kraju- prof. dr hab. Mariusz Orion Jędrysek, Jego Magnificencja prof. dr hab. Marcin Pałys- Rektor Uniwersytetu Warszawskiego, Burmistrz Miasta i Gmina Chęciny- mgr inż. Robert Jaworski.

Finał odbył się w dniach 25-26 marca 2019 w Europejskim Centrum Edukacji Geologicznej Uniwersytetu Warszawskiego w Chęcinach koło Kielc. Ten nowoczesny kompleks budynków, położonych w starym kamieniołomie, był idealnym miejscem dla zmagań geologicznych. W finale brało udział 49 uczniów z różnych miejsc Polski, m.in. Suwałk, Inowrocławia, Jeleniej Góry, Warszawy, Wrocławia, Przemyśla, czyli z całej geologicznej mapy Polski. Uczestnicy zmierzyli się z trzyetapowym testem wiedzy geologicznej z Polski i świata. Popołudniami  odbywały się warsztaty i zajęcia dla nauczycieli i uczestników zawodów. Dzięki udziałowi w finale Wojtek ma ułatwioną rekrutację  na studia wyższe na Wydziale Geologii Uniwersytetu Warszawskiego, uzyskując w procedurze kwalifikacyjnej maksymalną liczbę punków z egzaminu maturalnego z geografii.

Serdecznie gratulujemy Wojtkowi i jego opiekunowi merytorycznemu- panu Andrzejowi Nawaleńcowi.

Partnerzy

Instytucje i firmy współpracujące z 1 LO w Limanowej.

MEN
CKE
OKE
KO
Starostwo Powiatowe
UM
Parafia MBB Limanowa
UP
AGH
UP JP2
Skip to content