Inauguracja roku szkolnego 2019/2020

2 września w naszym Liceum odbyła się uroczystość rozpoczęcia nowego roku szkolnego. Po odśpiewaniu hymnu państwowego i hymnu szkoły głos zabrała pani dyrektor Anna Mruk, która podkreśliła, że jest to rok szczególny, gdyż do szkół średnich zawitał podwójny rocznik- uczniowie po szkole podstawowej i po gimnazjum.

Pani dyrektor serdecznie przywitała młodzież naszego Liceum, a szczególnie 360 uczniów klas pierwszych. Stwierdziła, że czeka nas rok pełen wyzwań, ale wyzwań na naszą miarę, którym winniśmy sprostać. Zaapelowała do młodzieży o kreatywność, zapał i współpracę z nauczycielami, gdyż tylko w ten sposób można osiągnąć wyznaczone cele. Poinformowała też o priorytetach  na bieżący rok szkolny, którymi są:
– wdrażanie nowej podstawy programowej,
– wychowanie do wartości- kształtowanie postaw obywatelskich i patriotycznych,
– rozwijanie kompetencji matematycznych,
– rozwijanie kreatywności,
– rozwijanie kompetencji cyfrowych,
– działania z zakresu profilaktyki,
– działania zmierzające do podnoszenia frekwencji.

Pani dyrektor przedstawiła drugą p. wicedyrektor – Urszulę Janczy – która będzie zajmować się sprawami wychowawczymi.

Na koniec swojego przemówienia pani dyrektor zwróciła się do uczniów i nauczycieli: „Życzę, żeby ten rok szkolny był pełen sukcesów. Żebyśmy byli dla siebie życzliwi, serdeczni, byśmy się wzajemnie wspierali”.

W części oficjalnej głos zabrała również nowa przewodnicząca szkoły – Agnieszka Jankowska, która zachęciła młodzież do wspierania prac Samorządu Uczniowskiego.

W części artystycznej wystąpili uczniowie, których niewątpliwie można nazwać „talentami Orkana”. Jakub Guzik, Justyna Kowalska, Zosia Długosz urzekli publiczność pięknem głosów, wrażliwością poetycką i muzyczną, prezentując swoje wiersze i kompozycje.

Na koniec uroczystości wybrzmiały motywujące do działania słowa: „Nowy rok szkolny…. „tabula rasa”! Ruszajmy i podbijajmy świat jak artyści – w zgodzie z własnym sumieniem i z miłością! Powodzenia!”

Partnerzy

Instytucje i firmy współpracujące z 1 LO w Limanowej.

MEN
CKE
OKE
KO
Starostwo Powiatowe
UM
Parafia MBB Limanowa
UP
AGH
UP JP2
Skip to content