17 grudnia w naszym Liceum po raz 24. odbył się „Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek”. Rozśpiewani uczniowie stanęli na scenie w różnych strojach, z różnymi instrumentami – od trójkąta, poprzez akordeon, bębenek, skrzypce, wiolonczele- na gitarze kończąc, po to, aby zaprezentować nam swoje wykonania pięknych kolęd oraz pastorałek i powoli wprowadzić naszą szkolną społeczność w świąteczny nastrój.

Jury w składzie: pani dyrektor Anna Mruk, pani wicedyrektor Sylwia Stelmach, ks. Maciej Śmigacz oraz pani magister Dorota Smoter oceniało występy poszczególnych wykonawców. Do rywalizacji przystąpiło pięć zespołów : Marcin uOrkiestra (1Ap), Wesołe Karpie (1Bp), Kolędnicy Biol-chemicy (1Dp), Histerycy Świątecznie (1Fp), Aniołki Orkana (1Fg).

Przed rozpoczęciem konkursu w sali gimnastycznej licznie zebrali się uczniowie, wśród których czuć już było świąteczny klimat. Jako pierwsza wystąpiła klasa 1AP z pastorałką „Dnia Jednego”. Cały zespół ubrany był w tradycyjne stroje góralskie. „Wesołe Karpie” z kolędą „Gore gwiazda” z każdą zwrotką śpiewali coraz weselej, pozwalając nam odczuć radość zbliżających się świąt. Kolędnicy z klasy 1DP weszli na salę z przyśpiewką „Kukułeczka zakukała”. Stojąc już przed Jury, odśpiewali wspólnie „Nie masz ci, nie masz”. Grupa „Histeryków Świątecznie” umiliła nam czas pastorałką „Złota Jerozolima”.  Na sam koniec mogliśmy posłuchać anielski chór, i to prosto z naszego Orkana, który wykonał utwór „Gore Gwiazda”.

Gdy Jury udało się na obrady, aby podjąć trudną decyzję odnośnie wyboru zwycięskiego zespołu, wszyscy zebrani na sali, w oczekiwaniu na werdykt, śpiewali razem kolędy.

W końcu, po burzliwej naradzie, poznaliśmy wyniki:
I miejsce Kolędnicy Biolchemicy – 1Dp
II – Histerycy Świątecznie – 1Fp
III– Marcin uOrkiestra – 1Ap
wyróżnienie – Aniołki Orkana – 1Fg.

Na zakończenie zwycięzcy, wspólnie z widownią, jeszcze raz zaśpiewali swoją pastorałkę. Każdy, opuszczając salę, nucił kolędy pod nosem!

Gratulujemy wszystkim artystom talentu, pomysłu i odwagi oraz zachęcamy do udziału w konkursie za rok!
Wesołych Świąt dla wszystkich!

Pieczę nad organizacją imprezy sprawowała pani mgr Aneta Kulig.

Autor artykułu : Katarzyna Kowalczyk – 2A

Partnerzy

Instytucje i firmy współpracujące z 1 LO w Limanowej.

MEN
CKE
OKE
KO
Starostwo Powiatowe
UM
Parafia MBB Limanowa
UP
AGH
UP JP2
Skip to content