Lingwistyczny DUET

Jak co roku, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Wojewódzkim Konkursie Lingwistycznym „DUET”. Konkurs ten przeznaczony jest dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych, a jego celem jest przede wszystkim promowanie i popularyzowanie nauki języków obcych oraz stwarzanie uczniom możliwości współzawodnictwa w zakresie umiejętności i uzdolnień lingwistycznych.

Konkurs jest dwuetapowy. Etap wewnętrzny przeprowadzany był w szkole 14 stycznia 2020 przez nauczycieli uczących języków obcych. Etap międzyszkolny, finałowy odbył się w Instytucie Języków Obcych PWSZ w Nowym Sączu – 25 lutego 2020. Uczestnicy konkursu musieli wykazać się wiedzą i umiejętnościami równocześnie w zakresie dwóch języków obcych. Językiem podstawowym – obowiązkowym -był  angielski, drugim-  do wyboru spośród języków: niemieckiego, francuskiego lub rosyjskiego.

Zwyciężczynią konkursu w kategorii j. angielski z j. francuskim została Aleksandra Lasek z klasy 2c. Opiekunem Oli była Pani Marta Młynarczyk (j.ang), a jeśli chodzi o j. francuski to Ola uczy się go poza szkołą. Zatem tym bardziej gratulujemy wygranej i podziwiamy jej pracowitość.

Drugie miejsce w kategorii j .angielski  z  j. niemieckim zajął Michał Jawor z klasy 3f. Opiekunem merytorycznym z j. angielskiego była również Pani Młynarczyk, a z j. niemieckiego Pani Agata Liszka. Gratulacje za ciężką pracę.

Dodatkowo prowadzona była klasyfikacja zespołowa, w której brane były pod uwagę wyniki najlepszego ucznia z danej szkoły we wszystkich kombinacjach językowych. To również Ola i Michał wypracowali drugie miejsce dla naszej szkoły. Dziękujemy. Jesteśmy z was dumni!

Partnerzy

Instytucje i firmy współpracujące z 1 LO w Limanowej.

MEN
CKE
OKE
KO
Starostwo Powiatowe
UM
Parafia MBB Limanowa
UP
AGH
UP JP2
Skip to content