„Mistrzowie obiektywu” z kl. 2C

Sporym sukcesem może poszczycić się Szkolne Koło Krajoznawczo Turystyczne Orkantour, które działa w naszej szkole od kilkunastu lat.

11 października 2019 roku w Kopalni Soli w Bochni odbyła się uroczysta gala, w czasie której ogłoszono wyniki Konkursu Fotograficznego Szlakiem Architektury Drewnianej w Małopolsce.

Małopolskie obchody Światowego Dnia Turystyki oraz galę wręczenia nagród w pierwszej edycji konkursu „Turystyczne Skarby Małopolski” rozpoczął zespół reprezentacyjny Kopalni Soli „Bochnia” .

Następnie odbyła się ceremonia wręczenia nagród w konkursie , w którym Szkolne Koło Turystyczno Krajoznawcze z I LO, reprezentowane przez uczniów klasy II C, zdobyło wyróżnienie i nagrodę rzeczową w postaci voucheru na zwiedzanie Kopalni Soli w Bochni.

Nagrodzony materiał fotograficzny został przez uczniów zebrany w czasie wycieczki, której bohaterami głównymi były obiekty architektury drewnianej. Młodzież klasy 2C miała okazję poznać zabytki sakralne i świeckie znajdujące się na terenie powiatu limanowskiego.

W czasie zwiedzania powstało ponad 300 zdjęć, z czego najpiękniejsze zostały zgłoszone do konkursu.

Organizatorem Konkursu była Małopolska Organizacja Turystyczna zarządzająca Szlakiem Architektury Drewnianej w Małopolsce.

Patronat Honorowy nad Konkursem objęli:
Witold Kozłowski – Marszałek Województwa Małopolskiego.
Barbara Nowak – Małopolski Kurator Oświaty.
Grzegorz Biedroń – Prezes Małopolskiej Organizacji Turystycznej.

Serdecznie gratulujemy klasie 2C, a szczególnie Natalii Odziomek- autorce zwycięskiego zdjęcia, a także Justynie Grabiasz oraz Natalii Wigurze, bez udziału których klasa nie odniosłaby sukcesu.

Opiekunem nagrodzonej klasy 2C, a równocześnie opiekunem Szkolnego Koła Krajoznawczo- Turystycznego Orkantour jest pani Anna Dyląg.

Partnerzy

Instytucje i firmy współpracujące z 1 LO w Limanowej.

MEN
CKE
OKE
KO
Starostwo Powiatowe
UM
Parafia MBB Limanowa
UP
AGH
UP JP2
Skip to content