Szkolny Konkurs „Bliżej historii” rozstrzygnięty

12 listopada 2019 r. w naszym Liceum odbył się Konkurs „Bliżej historii” dedykowany uczniom klas I, a poświęcony Powstaniu Warszawskiemu- wydarzeniu, które mocno wpisane jest w naszą świadomość narodową.

Po powitaniu uczestników oraz krótkim wprowadzeniu rozpoczęto konkurs składający się z czterech konkurencji: muzycznej, recytatorskiej, plastycznej oraz konkursu wiedzy. Wzięli w nich udział przedstawiciele jedenastu klas pierwszych, którzy zgłosili swój akces. W jury zasiadali: p. wicedyrektor mgr Urszula Janczy, mgr Wiesław Ociepka oraz przedstawiciele uczniów. Całość projektu przygotowała klasa IIIG pod kierunkiem mgr Adama Dębskiego. Szczególne wyrazy uznania należą się uczennicy kl. III G Sandrze Duplak, jako liderce zespołu dbającego o „dopięcie wszystkiego na ostatni guzik”, która z zapałem mobilizowała koleżanki i kolegów.

A oto wyniki:
I miejsce – klasa 1Fp
II miejsce – klasa 1Ag
III miejsce – klasa 1Fg

Zwycięzca Konkursu, za zgodą p. dyrektor mgr Anny Mruk, uzyskał prawo do samodzielnego wybrania jednego dnia bez pytania. Trzy pierwsze miejsca w konkursie zostały wyróżnione  nagrodami rzeczowymi ufundowanymi m. in. przez Radę Rodziców, której składamy serdeczne podziękowania.

Szczegółowa informacja o punktacji w poszczególnych dziedzinach zostanie zamieszczona na szkolnej Tablicy Ogłoszeń. Przedstawiciele klas uczestniczących w konkursie oraz wyróżnionych proszeni są o odbiór nagród i dyplomów u p. Adama Dębskiego w sali nr 25.

Szczegółowa informacja o punktacji w poszczególnych dziedzinach zostanie zamieszczona na szkolnej Tablicy Ogłoszeń. Przedstawiciele klas uczestniczących w konkursie oraz wyróżnionych proszeni są o odbiór nagród i dyplomów u p. Adama Dębskiego w sali nr 25.

Organizatorzy dziękują serdecznie wszystkim uczestnikom, którzy wzięli udział w szlachetnej rywalizacji, prezentując swoją wiedzę i umiejętności. Wyrażamy wdzięczność p. dyrektor mgr Annie Mruk za wyrażenie zgody na taką formę popularyzacji znaczących dla polskiej historii wydarzeń. Dziękujemy członkom jury i wszystkim uczniom, którzy angażowali się w to, by planowane imprezy mogły się odbyć w takiej skali i formie, a szczególnie szkolnej grupie teatralnej ASKA za występ i wykonanie piosenek „O Warszawo” oraz „Miasto”. Wyrażamy również uznanie dla wspaniałej postawy widowni. Cieszymy się, że nasza inicjatywa spotkała się z tak imponującym odzewem.

Partnerzy

Instytucje i firmy współpracujące z 1 LO w Limanowej.

MEN
CKE
OKE
KO
Starostwo Powiatowe
UM
Parafia MBB Limanowa
UP
AGH
UP JP2
Skip to content