Targi Książki w Krakowie

W dniach od 24-27 października 2019 r. odbywały się w Krakowie 23. Międzynarodowe Targi Książki. Od lat bierzemy udział w tym wyjątkowym wydarzeniu.

Również pasjonaci książek z naszego Liceum mieli przyjemność tam być. W Centrum Targowo-Kongresowym EXPO Kraków setki wydawnictw zaprezentowały wiele nowości, wśród których każdy mógł znaleźć coś ciekawego dla siebie. Było tłoczno i głośno, ale przygotowane atrakcje książkowe potrafiły zadowolić najbardziej wymagających czytelników. Na Targach nie zabrakło nowości. Premierę miała m.in. najnowsza książka Katarzyny Bondy „Miłość leczy rany”, która ukaże się nakładem wydawnictwa Muza. Fani mogli ją nabyć podczas Targów zanim jeszcze trafi do księgarń, a także spotkać się z pisarką. Swoją nową książkę „Piechotą do źródeł Orinoko” promował wielki zwolennik Targów pan Wojciech Cejrowski. Znany podróżnik opowiadał o swoich wyprawach, pozwalał również robić sobie zdjęcia z czytelnikiem w zamian za „Ojcze nasz”. Autograf pana Cejrowskiego zdobyła nasza uczennica Ania Czachura, która podkreśla, że bezpośredni kontakt z autorami książek to niezapomniane przeżycie. W czasie Targów można było (za kwotę 25 złotych) w prosty sposób  kupić poszczególne książki z oferty wydawcy w …automacie sprzedającym woluminy. Organizatorzy zadbali, żeby w Krakowie nie zabrakło pani Olgi Tokarczuk, która otrzymała Literacką Nagrodę Nobla za rok 2018.

Naszych czytelników zapraszamy do biblioteki na okolicznościową wystawkę poświęconą laureatce. Przypomnijmy, że dotychczas polskimi laureatami Literackiej Nagrody Nobla byli: Henryk Sienkiewicz, Władysław Reymont, Czesław Miłosz i Wisława Szymborska. Olga Tokarczuk jest piętnastą kobietą w historii wyróżnioną tą prestiżową nagrodą. Nagrodę za rok 2019 otrzymał austriacki pisarz.

Oto spis książek Olgi Tokarczuk dostępnych w naszej bibliotece: Dom dzienny, dom nocny, Bieguni, E.E., Księgi Jakubowe, Lalka i perła, Podróż ludzi księgi, Prawiek i inne czasy, Profesor Andrews w Warszawie, Wyspa, Zagubiona dusza.

Polecamy również zbiór reportaży Mariusza Szczygła, za które został nagrodzony tegoroczną najważniejszą polską nagrodą literacką NIKE. Oto kilka słów z okładki: „Nie ma kogoś. Nie ma czegoś. Nie ma przyszłości. Nie ma ojca. Nie ma pamięci. Nie ma widelców do sera. Nie ma miłości…”

Zapraszamy do lektury!

Partnerzy

Instytucje i firmy współpracujące z 1 LO w Limanowej.

MEN
CKE
OKE
KO
Starostwo Powiatowe
UM
Parafia MBB Limanowa
UP
AGH
UP JP2
Skip to content