Tytuł Edukatora Roku 2019 dla naszej wuefistki!

We wtorek 19 listopada podczas uroczystej gali w Warszawie wręczono nagrody w konkursie organizowanym przez Brainly. Zgodnie z decyzją interneutów, tegoroczny tytuł Edukatora Roku 2019 odebrała pani Anna Dyląg- nauczycielka wychowania fizycznego i turystyki w naszym Liceum.

Statuetkę wręczył jej Marek Michalak, Rzecznik Praw Dziecka w latach 2008 – 2018.

Przedstawiając się uczestnikom gali, pani Anna Dyląg podkreśliła, że przyjechała do stolicy z niewielkiej miejscowości Piekiełko w gminie Tymbark, a  na co dzień pracuje w piętnastotysięcznym mieście Limanowa.

– Wydaje mi się że pracuję z łatwiejszą grupą: z młodzieżą; oni wiedzą czego chcą, a ja muszę za nimi nadążać. Jestem nie tylko nauczycielem WF, uczę też przedmiotów turystycznych, a od 18 lat prowadzę Szkolne Koło Turystyczne, w ramach którego uczymy się życia, pomagamy sobie nawzajem i poznajemy świat – mówiła pani Anna Dyląg odbierając wyróżnienie.

Edukator Roku to według organizatorów nauczyciel, który odkrywa talenty uczniów i dodaje im skrzydeł. Rozwija ich zdolności, inspiruje do działania i przygotowuje do podejmowania największych wyzwań.

Konkurs zrodził się w 2017 roku z wdzięczności dla pedagogów i z troski o przyszłość uczniów. Nauczycieli do nagrody nominują ich uczniowie, co jest okazją do podziękowania im za ich działanie.

Partnerzy

Instytucje i firmy współpracujące z 1 LO w Limanowej.

MEN
CKE
OKE
KO
Starostwo Powiatowe
UM
Parafia MBB Limanowa
UP
AGH
UP JP2
Skip to content